Florile din Gradina 2014

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Nu stiu 100%, dar e foarte putin probabil sa ai probleme cu iepurii. Nu sint multe animale care maninca lavanda si im mod cert iepurii o sa prefere altceva mai repede decit lavanda. Probabil ca sint dispusi sa guste din ea daca nu e nimic altceva disponibil, dar atita vreme cit exista iarba sau legume prin jur, lavanda va fi neatacata.

laural a spus:
Eram hotarata sa-mi comand butasi de lavanda sa-mi pun in livada, dar acum ma gandesc ca nu stiu daca iepurii mananca acesta planta....pt. ca in gradina mea am multi musafiri pufosi. Stie cineva ?
 

laural

Well-Known Member
Deocandata am pomifructiferi ( iar pe cei neprotejati i-au atacat fara mila ), irisi ( de care nu s-au atins ) trandafiri si muuuuult grau. Multumesc Popgeo :hug:
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
E racoare bine si innorat , maxima 10-12 grade, cu toate astea unele narcise se straduiesc sa deschida florile:

Scarlet Chord pe randul doi, ice follies si doua neidentificate (galbena trompeta simpla si galbena dubla)


 

lelia

Well-Known Member
Sunt superbe !!! :visator:
Multumim Geo ,pentru primavara timpurie pe care ne-o oferi !
Multa sanatate mamei tale si o viata frumasa ,asa cum sunt florile pe care le ingrijeste cu atata dragoste ! :hug: :rose:
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Ok, zi "invidiez pozitiv" intr-un cuvint... :cool:

popescu gp a spus:
Geo te invidiez pozitiv.

Lelia , Multumim de aprecieri si urari. Si eu sint foarte bucuros de primavara asta timpurie.

lelia a spus:
Sunt superbe !!! :visator:
Multumim Geo ,pentru primavara timpurie pe care ne-o oferi !
Multa sanatate mamei tale si o viata frumasa ,asa cum sunt florile pe care le ingrijeste cu atata dragoste ! :hug: :rose:
 

akhalteke

Member
Am banuit si ieri mi s-a confirmat, ca narcisa e unul dintre simbolurile Tarii Galilor. Nu sunt martisoare dar pe 1 martie a fost Saint David's Day, care marcheaza inceputul primaverii si in perioada asta se poarta brose cu narcise. :) Bineinteles ca si prin oras sunt plantate narcise peste tot si e asa de frumos cu ele acum!
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Au mai inflorit:

Prima Zambila, narcisele timpurii se straduie sa deschida florile.




 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Nah ca narcisele chiar si-au dat drumul, chiar daca e racoare, o zi insorita le face sa infloreasca fara retzinere:






 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Au mai inflorit:

Buchete Narcise:

Narcisele iau avint:







Spanz dublu, achizitzie foarte recenta, inca nu am nici un merit pt ca au venit inflorite.... :cry:




 

taia

Active Member
Geo, m-ai intrecut cu vreo saptamana, la infloriciuni !
La mine s-au deschis doar narcisele pitice.
Spune-mi te rog de unde ai cumparat minunatia de spanz.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Mai are cineva lalele inflorite? :) Ieri am facut ochii cat cepele cand le-am vazut :rofl:

 
Sus