Florile din Gradina 2014

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Nu stiu cum e la voi, dar in Caransebes inca nu e vreme rea. Iata ce a mai inflorit/inmugurit in ultima saptamina:






 

claude

Well-Known Member
Moderator
Popgeo, chiar, la tine inca nu e strop de zapada? :eek:

Danero, e al tau hibi ala bestial din avatar? :hipnotizat:
 

adrianam

Well-Known Member
Foarte frumosi! :hipnotizat:

Am pus si eu in toamna irisi reticulata dar vad ca nu au aparut!
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Asta e un caz mai special... in general nu infloresc in mijloc de februarie ci in mijloc de martie.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Am.Multa.Dar chiar si in portiunile cu soare tot mai sunt pete de zapada.La mine zapada a fost chiar mare ca s-a aruncat pe pamantul din gradina tot ce era pe alei.
Dar...mereu zic.Cand la unii trec florile la mine abia apar :) O minunata consolare :giggle:
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Se pare ca primavara a venite de-a binelea. Este primul an in care am narcise inflorite in mijloc de februarie direct in gradina.

Au mai inflorit:

Iasomia nudiflora, primele narcise, irisii reticulata:


 

Roxana Peled

Active Member
Doamne sfinte! Dar in ce tara traiesti tu?
Narcise inflorite in mijloc de februarie? :eek:
Tu nu ai avut zapada anul acesta? Ma intreb cand au avut timp sa creasca atatea frunze si sa faca si flori :gandit:
 

miki70

Active Member
Sa ma laud si eu cu ce am :) . Panseluta e cumparata, am pus-o intr-o jardiniera cu plante de rocarie, s-o inveselesc putin, azi a fost vizitata de un bondaroi mare negru, i se vede funduletul :D

 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Nu prea a fost zapada, si ce a fost s-a topit repede. Cred ca e cel mai timpuriu an de cind imi amintesc.

Roxana Peled a spus:
Doamne sfinte! Dar in ce tara traiesti tu?
Narcise inflorite in mijloc de februarie? :eek:
Tu nu ai avut zapada anul acesta? Ma intreb cand au avut timp sa creasca atatea frunze si sa faca si flori :gandit:
 
Sus