Florile din Gradina 2014

laural

Well-Known Member
Eu mi-am luat un pliculet cu seminte si le-am pus la germinat, dar inteleg ca poate dura si o luna germinarea....nu stiu cate sanse o sa am .
Acum 10 zile am pus la germinat si digitalis, dar asta a iesit bine..incep sa apara frunzele adevarate.
 

laural

Well-Known Member
Imi plac crinii de mor !!!! Crin Strawberry & Cream e chiar delicios.....
Cred ca pana la urma o sa-mi mai command si eu niste crini ca prea sunt frumosi !
 

MASCHA

Active Member
Bradut,ai o gradina minunata !
Spune-mi te rog,Echinops il ai de mult?...am si eu unu plantat in primavara si desi este verde si frumos ,nu are de gand sa faca flori :wondering:
 

bradut

Well-Known Member
Ma bucur ca v-a placut.

Mascha, eu il am de anul trecut, cand nu arata prea grozav. Anul acesta s-a facut mult mai frumos, adica a scos 4 ramuri noi, si fiecare dintre ele a facut flori.
 

bradut

Well-Known Member
Echinopsul ritro Veitch's Blue "a inflorit" foarte surprinzator. Chiar imi place plantuta asta.





Phlox David



Hydrangea Limelight

 
Ultima editare:

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Vad ca nici a ta hortensie nu e prea motata.In pozele de pe siteurile de vanzari zici ca sunt mici piramide.In realitate insa...Oricum e frumoasa.Eu am taiat in primavara varful si s-a ramificat frumos.

Echinopsisul de unde il ai?
 

bradut

Well-Known Member
De la Diana, de pe sunphoto.

S-ar putea ca alea din pozele de pe net sa fie fertilizate suplimentar. Eu nu le pun nimic. De fapt, doar trandafirii primesc ceva gunoi, in toamna. Restul e la mana naturii.
 

Roxana Peled

Active Member
Superbe poze, superbe flori ca de obicei Bradut!
Ador hortensia aceea! Am si eu vreo 3 :)
Mai ales cand abea incep sa infloreasca si sunt albe zici ca-s norisori :h:
Cand incep sa se inverzeasca imi plac mai putin dar avantajul este ca raman decorative mai bine de 2-3 luni.
 

laural

Well-Known Member
Ce floare e in prima poza ? E tare draguta !
Eu am fost azi la Bran si m-am bucurat de cateva frumuseti inflorite :dans::dans::dans:
 
Ultima editare:
Sus