Florile din Gradina 2013

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

bebe Iris

Active Member
:hug: Multumesc! Da, primulele primeaza la mine in gradina :D
Miki, de sedum intrebi? Rezista, sigur ca da.
Violeta, la tine-i ca-n Rai! Super frumos! Sa stii ca si dicentra mea a inverzit, n-a patit nimic :D
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Ce frumooooos, Doina! :indragostit: Imi place cum arata in prima poza vasul de lut de langa narcise! Si ce interesante sunt narcisele din poza 3, cu petale ciufulite!
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Ciufulita aia din a treia poza e narcisa, Doina? Fooooarte frumoasa....imi place gradina ta foarte mult!
 

ghia_don

Active Member
Ciufulita e narcisa Rip Van Winkle :D mi-i tare draga si mie, chiar daca anul asta n-a fost asa bogata in flori..

Multumesc fetelor!
Pentru ca azi n-a mai plouat, dimineata la 6:30 imi beam cafeaua in gradina si visam printre flori, chiar daca multe nici n-au rasarit :rofl:
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Au mai inflorit:

In lucru....

Zambile







Sezonul Narciselor e la apogeu......Au mai inflorit:

Cu Rosu-roz






Roz:










Portocaliu & Galben & Alb :











Duble & Diverse:






Multiple:








 

Roxana Peled

Active Member
Kerria mea salvata in primavara trecuta de sub 50 cm de beton a inflorit pentru prima data :D


Camelia rosie care si-a petrecut iarna afara in ghiveci. Florile sunt putin afectate de frig, multi dintre boboci sunt morti, nu au cazut dar sunt sigura ca nici nu se vor mai deschide :(


O alta aubrieta


Fritillaria Imperialis din unghiul ei cel bun (ceea ce nu se vede este ca in spate doi dintre clopotei sunt malformati, nu inteleg de ce :? )


si bobocii de la Pamela Jackman
 

taia

Active Member
Au inceput sa apara din ce in ce mai multe frumuseti. Cat de frumoasa este primavara !
 

mmus

New Member
Felicitari tuturor pentru floricele! sunt superbe, mirosul trebuie sa fie de asemenea pe masura :visator:
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Superbe gradinile. A ajuns in sfirsit primavara in plin avint !!!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus