Florile din Gradina 2013

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

tama

Member
fff frumoase floricelele

eu am plantat cativa bulbi de lalele in toamna si vad ca au iesit frunzele
abia in toamna voi planta mai multe bulboase ca pana atunci sper ca vom reusi sa nivelam toata curtea si sa pot planta in voie. acum le am pe toate intr=un colt de curte unde nu va ajunge niciun utilaj sau materialele de constructie ;-)
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Vrednici crocusi Mikisor.Caldura si soarele care bate pe ei...la ai mei inca nu a ajuns :mrgreen:
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Primavara se pare ca si-a dat drumul de-a binelea la Caransebes,

Au mai inflorit:













 

geodezia

Well-Known Member
chiar primavara adevarata la mine crocusii abia acum rasar dar macar au scos capatina sa ii vad ca au trecut iarna frumosi d-l Geo
 

Luciana35

Member
Sunt superbe floricelele :D La toamna musai tre' sa ma dotez si eu cu crocusi ,s-ar parea ca sunt harnici tare.
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Da, sint printre primele care infloresc... si exista si crocusi timpurii si crocusi tirzii de primavara .... inclusiv crocusi timpurii si tirzii de toamna.

Luciana35 a spus:
Sunt superbe floricelele :D La toamna musai tre' sa ma dotez si eu cu crocusi ,s-ar parea ca sunt harnici tare.
 

Roxana Peled

Active Member
Ma miram eu cum de dadeau sa infloreasca si la mine Leucojum la vremea asta. Sunt de la tine si se pare ca sunt super timpurii. Eu stiam ca astia infloresc mai tarziu ...
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Exista si timpurii si tirzii si foarte tirzii.

Roxana Peled a spus:
Ma miram eu cum de dadeau sa infloreasca si la mine Leucojum la vremea asta. Sunt de la tine si se pare ca sunt super timpurii. Eu stiam ca astia infloresc mai tarziu ...
 

Roxana Peled

Active Member
popgeo a spus:
Exista si timpurii si tirzii si foarte tirzii.

Roxana Peled a spus:
Ma miram eu cum de dadeau sa infloreasca si la mine Leucojum la vremea asta. Sunt de la tine si se pare ca sunt super timpurii. Eu stiam ca astia infloresc mai tarziu ...
Asta e clar dar astia de la tine sunt foarte timpurii. Sunt de asemenea scurti de picioare ceea ce imi place foarte mult :D
Mai putina coada si frunza la mai multa floare :mrgreen:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Supravietuitoarele iernii dar nu in gradina desi sunt plante de gradina:



Le voi aseza in gradina abia cind pamintul incepe sa se incalzeasca desi vor inflori ca si anul trecut cu intirziere insa ma bucur fiindca este al doilea/al treilea an parca :? cind supravietuiesc in casa in ghivece.
 

geodezia

Well-Known Member
la mine au mers ce au mers si pe urma au dat coltul erau anu 3 sau 4 daca nu mai mult ..acu mai am o radacina poate poate
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Minunati, Miki, trebuie sa-mi iau si eu si alte culori, am doar violet si un galben-crem, o sa iau neaparat si albi si o sa umplu cu ei, primavara sunt o incantare si, in plus, bietele albinute au ce sa viziteze in perioada asta saraca in flori
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Superbi Miki.... cred ca din aia au inceput sa infloreasca si la mine...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus