Florile din Gradina 2013

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

popescu gp

Well-Known Member
Dupa asa o vreme vad ca inca multi au gradinile frumoase si pline de flori;felicitari;albinutele inca mai aduc polen ce inseamna ca floricelele inca isi mentin trainicia si cum la noi nu a fost bruma ci doar vijelie de a scos si un brad din radacini,inseamna semn bun de toamna
 

lelia

Well-Known Member
Va multumesc ! :D
Roxana ,in restul sezoanelor mai creste o regina noptii ,un busuioc ,oarece fllox ,cate un anemic de trandafir ,una, alta :rofl: Tu ai pe terasa o multime de plante ,Bebe Iris a ,,indesat'' in gradinita de la bloc, o gradina botanica ,incerc si eu sa va copiez ,dorintele-s multe, spatu limitat ....
 

taia

Active Member
Roxana, frumoasa este gradinuta ta de pe terasa !!!
Lelia, asterii tai sunt minunati !!
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Cardinal Hume e plin de macese portocalii dar se straduie si sa reinfloreasca, Gloire de Dijon are florile pe racoare mai galbui, au fost altele chiar mai galbene decat aceasta, o caldarusa de octombrie :) , crizanteme timpurii cam ciufulite de gaini, iar otetarul incearca sa se imbrace in culori de toamna desi l-au cam pleostit brumele

 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Dijon e superb :indragostit: cardinalul e preferatul meu :) iar caldarusa ''nebuna ''arata tare bine :clap:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Hehe, ce bine ar fi ca toate caldarusele sa fie asa curajoase si sa infloreasca si toamna :rofl:
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Claude , superba crizantema aia galbena.. !!


Au mai inflorit:

Crizanteme:



Colchicum:



Delfinium - culese florile deja:





Apropos, caut crizanteme multiflora galben intens si alba.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Da, chiar, duduia asta isi cam bate joc de noi :x La mine tuberculii de dalii sunt in beci de 2 saptamani si ea ne plezneste cu flori de dalii :rofl: Da' chiar, ce draku' e cu phloxul ala inflorit :rofl:

Miki, galbiorul e China Girl, mumia-sora a lui Red Leonardo :evil:
 

elianna

Well-Known Member
Frigul de la sfarsitul lui septembrie si caldura din octombrie au zapacit plantele. La mine au luat-o razna cu totul. O tufa de ghiocei mai are putin si scoate frunzele, tradescantia a inceput sa dea lastari noi, la fel si hortensia macrophila, trandafirii s-au pus pe inflorit :eek: Daca va fi o iarna geroasa, nu stiu cu ce voi ramane in primavara :?
 

miki70

Active Member
claude a spus:
Da, chiar, duduia asta isi cam bate joc de noi :x La mine tuberculii de dalii sunt in beci de 2 saptamani si ea ne plezneste cu flori de dalii :rofl: Da' chiar, ce draku' e cu phloxul ala inflorit :rofl:

Miki, galbiorul e China Girl, mumia-sora a lui Red Leonardo :evil:
Se tine de glume :rofl:
Mumia am luat-o, e la Posta, o ridic maine dar nu-l gasesc pe frate-sau :cry: Tu nu ai un pui de Red L. de dat?? Ca pe tine nu te-am intrebat :rofl:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus