Florile din Gradina 2013

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Roxana Peled

Active Member
Sa stii ca m-am gandit si la d-astea! :rofl:
Trebuie insa sa-mi trimiti doi :) , ca-i trebuie si o domnita din aceea gri coloratului astuia frumos :D
Din pacate insa la cate pesticide folosesc eu ... nu cred ca supravietuiesc! :rofl:
 

laural

Well-Known Member
Doamne ce minunatii :clap: :clap: :clap:
Vreau sa va arat o salvie frumoasa :D

Mi-am propus sa strang seminte, desii nu stiu daca o sa-si pastreze culoarea :|
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Au mai inflorit:

Hemerocalis




Cale & achilea & Hemerocalis:


Crini:











Delfinium:







 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Ce gradinita floricioasa ai ...banuiesc ca inca nu e chiar cum ti-o doresti dar e frumoasa.
 

popescu gp

Well-Known Member
Cand varsta nu-si spune cuvantul si spatiul de gradina este suficient ai de ce sa te bucuri ;dar altfel te multumesti cu putin,ca sa fie totusi bine si placut.
 

daisy111

Active Member
Am si eu o floare,nu ii stiu numele,insa mi-a fost data ca un rasat anul trecut.A stat o iarna in gradina,vara trecuta nu mi-a inflorit,iar saptamana trecuta am gasit-o asa
Mi-e foarte draga,dar nu stiu daca vara viitoare o sa-mi mai infloreasca,nu stiu nimic de ea.Ma ajutati,va rog?
 

daisy111

Active Member
Va multumesc. :hug: Atunci voi strange semintele si rasaduri fac in toamna,sau seman primavara direct in curte?oare nu iese si singura din seminte cazute pe jos?
 

taia

Active Member
Daca lasi cateva flori sa faca seminte, ele vor cadea si vor lastarii anul acesta, iar la anul vei avea deja flori.Sau strangi tu semintele si le pui in iulie, iar in septembrie le transplantezi la locul dorit.Florile bianuale se seamana in vara daca vrei sa ai flori in anul urmator.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus