Floarea zilei (2)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
D

dyayzh

Guest
Dragele mele, ce ar fi sa faceti pentru fiecare hibi care nu are inca topic, dar pe care voi il aveti inflorit, topic nou? Sa vedem in timp cum se comporta, cum creste..etc :?
Aici ii vedem doar poza si atat :(
 

corinap

Member
Ar fi foarte bine pentru ca aceste flori oricum sunt minunate si eu am vazut intotdeauna pozele postate dar cu laudele de multe ori nu stiu ce sa mai zic,ca de superb,frumos etc........ :?
 

Cristiana

Member
Dya, asa era intr-o vreme, topicuri pentru fiecare varietate si parca si mai multe date despre plante. Toata admiratia pentru florile minunate dar o insiruire de exclamatii de admiratie nu este informatie iar cand cineva pune cate o intrebare serioasa problema respectiva se pierde.
 

popescu gp

Well-Known Member
hibi

Sunt insa si alti posesori de hibi care nu mai au detalii despre hibiul ce il au si nu pot sa-l determine,dar frumusetea ar fi pacat sa nu fie cunoscuta;deci propun sa se mearga paralel cu mai multe topicuri:pentru fiecare hibi in parte ce este determinat si pentru floarea zilei separat cu scopul prezentarii hibiului nedeterminat ca frumusete.
 

danref

Member
Cristiana a spus:
Dya, asa era intr-o vreme, topicuri pentru fiecare varietate si parca si mai multe date despre plante. Toata admiratia pentru florile minunate dar o insiruire de exclamatii de admiratie nu este informatie iar cand cineva pune cate o intrebare serioasa problema respectiva se pierde.
Pe vremea cand am moderat aceasta sectiune asa am dorit sa fie insa cand am cerut sa se aduca mai multa informatie de calitate pe langa poza am fost facut zbir si neavand nici un fel de sustinere aproape din partea nimanui mi-am luat "nomenclatoarele" si m-am retras din vazul public.Exact asa fusesem si "sfatuit" sa nu mai bat la cap pe nimeni cu informatii pe care nu intereseaza mai pe nimeni,poza e suficienta dupa care sa curga wow-urile si laudele de rigoare :| .
PS Nu doresc neaparat un raspuns la ce am spus mai sus sau sa dechid noi polemici,era doar ca fapt divers.
 
D

dyayzh

Guest
Eu spun sa revenim la vechile obiceiuri, de a posta poza la planta respectiva si poate urmeaza si intrebari si alte curiozitati :D
 

danref

Member
De acord intru totul.Cand am deschis "Floarea Zilei " asa a fost si sfatul meu dat catre forumisti de a posta aici doar poza acelor hibi care au deja topic destinat.Insa cu timpul "Floarea Zilei" s-a perpetuat ca loc de postare a tuturor florilor de hibi aparuti chiar daca varietatea cu pricina era in premiera vaduvindu-se prin asta acuratetea informatiilor creendu-se ,fara voie ,ghiveci calugaresc :|
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Dane esti posesor de informatie adevarata pe care o impartasesti cu noi.Pentru asta nici nu stii citi iti multumesc si te apreciaza.
Eu sunt printre cei care tare mult mi-am dorit sa continui ceea ce ai inceput.Probabil cu timpul se vor mai ..."destepta" si altii(scuzati va rog nu vreau sa jignesc pe nimeni :( ) si vor fi avizi de informatia pe care o cauta fiecare care pe unde apuca.
Asa ca ia inima in dinti si si pregateste-te de intrebari sau comentarii.
Mi-ar parea rau ca aceasta sectiune sa fie numai una de poze de flori pe care daca ne straduim le putem vedea oricum pe siteurile specializate.
 

danref

Member
"Dragonul " si-a facut iarasi aparitia pe la mine .L-am gasit stand pitit nitel la umbra

PS. Banuiesc ca nu aveti nimic inflorit de nu am mai vazut noutati din Romania :| Ca sa reamintesc ,aici se pot pune poze in continuare si primi laudele tot aici.Este vorba doar de hibi infloriti in "premiera" si care nu au inca topic destinat sau topicul este gol de poze.Se doreste doar ca topicurile pe soiuri sa fie pe cat posibil prezentate cu poza (de preferat din e-gradinile forumistilor)si cu ceva informatie atat cat se poate.Daca floarea are deja topic complet puteti posta aici ori de cate ori hibiscusul infloreste.
:D
 

popescu gp

Well-Known Member
hibi

Dane de mult urmaresc si eu un Dragon dar imaginea pusa de tine intrece orice imagine vazuta de mine printre cele puse de angrosisti.Nu credeam ca poate fi asa superb;felicitari .paote curand sa pot avea si eu un Dragon american.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus