Floarea zilei (2)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

IoanaTweety

Active Member
Stiu, asa m-am gandit si eu, avand in vedere numele lui, dar iata ca e rosu. :rofl: am gasit pe o gramada de situri. Da si tu google sa vezi.
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Corina nu trebuie sa-ti ceri scuze, rationamentul tau era corect. Si eu am crezut la fel dar apoi documentandu-ma am vazut ca nu e asa si azi postarea lui Dan a sosit parca la fix ca s-o completeze pe cea a Ioanei.
De aceea postam aici ca sa vedem daca informatiile noastre sunt corecte, nu sa facem fala! :gandit: Nu se dau diplome, premii si alte cele, deci nu trebuie sa ne fie rusine de ceea ce spunem. Daca-i gresit ne corectam si gata! :whew:
O seara placuta printre flori! :D
 

popescu gp

Well-Known Member
hibi

Tzep are dreptate;prin forum ne elucidam nelamuririle si ne ajutam reciproc in a crea conditii bune si a obtine plante frumoase si sanatoase,indiferent de ce planta este vorba.
 

danref

Member
Explicatia lui "Snow Queen" e simpla.Este unul dintre putini hibiscusi care sunt plantati nu pentru frumusetea florii ,ci pentru bogatia foliajului variegat aproape alb .Peisagistii iau in considerare aceasta specie cand doresc sa aduca un plus de lumina intr-un loc anume.Tufele sunt imense iar de la distanta par cernite de zapada. 8)
 

sini

Well-Known Member
un harnicut.Tot timpul are flori,azi una sus,alta mai jos

si el cu o petala mai altfel
 

ghia_don

Active Member
In sfirsit, prima floare la Surinam :)
Chiar daca floarea e mai micuta decit la alti hibi, nu mai pot de dragul ei.. :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus