Floarea zilei (2)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

albela

Active Member
Dane si asa ma durea capul...acum stiu de ce.... de la hibilicii tai superbi :) . Cel putin ultimul e ... fenomenal.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Dane hai sa zic si eu ceva aici dar sunt atit de frumosi incit fac coada cuvintele la rostit si nici nu mai pot sa le exprim.
Oricit am vrea tot nu se compara hibi din gradina cu cel din ghiveci :(
Bucura-ne cu flori in continuare :D
 

popescu gp

Well-Known Member
hibi

Dane am spus-o si ma repet ca esti cel mai fericit avand asa frumuseti pe ''viu" daca pot spune asa si ma simt un umil iubitor de hibi de ghiveci,nestiind pana acum caci nu am avut ocazia sa vad ce inseamna hibiul in natura cu adevarat;Poate fi considerat regele florilor ,la el acasa;noi ma gandesc ,ca-l cam chinuim in ghivece si interior,dar asta este situatia la noi.Asteptam noi frumuseti de la tine.
 

ghia_don

Active Member
Dane, nici nu are rost sa mai spun ceva, tu esti un fericit ca ii ai in gradina.. si noi sintem fericiti pe linga tine , ca ni-i arati...sa-ti traiasca !! :)
Al meu aproape e insignifiant pe linga ce ai tu, dar vi-l arat... pentru mine e minunat, mai ales ca imi este daruit de o persoana draga mie :hug:
 

danref

Member
Va multumesc inca o data pentru sincerile aprecieri.De data asta chiar ma simt coplesit de atatea cuvinte frumoase .Cum am spus si alta data meritul principal este al naturii mama iar noua ne revine sarcina nobila de a pastra si mentine tot ce a creeat EA frumos.Cateva scurte precizari.Imaginile cu hibi in ploaie au fost colectate din gradina Idei ,un hibridizator celebru aici in Au de la care am invatat aproape tot ce stiu in materie de hibi.Ea fiind destul de in varsta rolul meu este si acela de a tine un album virtual cu hibiscusii ce au trecut vreodata prin mainile ei .
@Nina,reusit exemplarul,un +AA de la mine.Felicitari!
@Ghia_don.Nu este insignifiant Schizo al tau chiar deloc Fiecare hibiscus are frumusetea lui aparte daca cel ce priveste stie la ce priveste.
@popescu gp.Hibiscusi sanatosi si frumosi cresc foarte bine si in ghivece atat timp cat ai pus ce trebuie in ele si conditiile de mediu sunt cele propice.
@albela.Imi asum cu stoicism vina :wink: Daca stii vreo varietate la care iti trece durerea de cap ,spune-mi si fac rost :rofl:
Succese in continuare tuturor!
 

Nina

Member
Multumesc Dan! E cu atat mai pretioasa aprecierea cu cat vine de la tine! Din nefericire nu sunt atat de priceputa la pozat si nu am reusit sa-i prind exact culoarea. E mult mai frumos in realitate!
 

sini

Well-Known Member
"danref:mad:albela.Imi asum cu stoicism vina Daca stii vreo varietate la care iti trece durerea de cap ,spune-mi si fac rost "

Crezi ca trece daca pui altul mai frumos?Din contra:ramanem cu ochii lipiti de ecran, admirandu-i.Adevaru-i, ca ne plac cu toata durerea de cap si asteptam cu emotii postarile tale ,stiind ca vom vedea ceva frumos si deosebit.
la mine azi se poarta galben:
la servici cu telefonul
a inflorit de ieri,dar n-am avut timp sa-l pozez

Nina,felicitari pentru minuni! Sunt tare frumosi!
 

popescu gp

Well-Known Member
hibi

Dane multumim pentru ajutor si sfaturi si chiar daca nu ne ridicam la inaltimea frumosilor tai, cel putin avem dragostea de a incerca stiind ca uneori riscul unor pierderi este inevitabil.Nina si Sini frumusetea simplitatii nu poate fi egalata niciopdata ;de aceea sincere felicitari.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus