Floarea de colt

aleynad

Active Member
Moderator
cu intarziere postez si eu floricica mea de colt, plantata in vara si cumparata de pe net, de la Gardener
dupa vreo 2 luni de anemica acomodare, m-am trezit cu ea ca face 4 flori superbe

ce m-a uimit la planta aceasta - durabilitatea florilor, cred ca sunt inflorite de peste o luna si inca se comporta f bine, pozele sunt facute ieri :D
 

Timy

Member
Cum le ingijiti, si la ce temperatura? Am vazut si eu la b.um.x cu 26ron tufe uriase, pline cu boboci, dar mie era teama,ca le omor( ca le place frigul?) :?
 

Blitz

Active Member
AjutOOOOOR!

Ca blonda ce ma aflu am comandat de la Bakker o "portie" de flori de colt (de fapt m-au corupt "copiii" :oops: )

Acum am 5 ghivecele cu plantute- unde as putea sa le pun? Cei "mici" vor si ei, ca au aflat ca se pot creste si in ghiveci, si eu as vrea sa pun in gradina rog AJUTOOOOOOR! (ca prostia este deja facuta :oops: )

Multumesc anticipat pentru orice sfat :D
 

Blitz

Active Member
gradinar1 a spus:
Bravo Sigfrid! :wink:
Dai mielul :rofl: :rofl: :rofl: - numele meu este Sigrid :wink:

Multzam de aprecieri :D

Tare ma mai bucur- si stau cu ochii pe ele ca pe butelie- ca poate, poate- mai se iveste vreo floare :D
 

anette_b

Member
si la mine a inflorit toata vara. acum a crescut peste ea o gaillardia care s-a facut foarte mare. cred ca ar trebui sa mut floarea de colt dar nu stiu daca suporta o mutare acum.
 

anette_b

Member
:) . lasa , poate se inteleg ele !...ambele au facut seminte , foarte multe s-au scuturat si poate vor rasari la primavara.
 
Sus