Floarea de colt

floare mica

Member
sicora fabian a spus:
Ce a fost bun in acel topic se regaseste si aici, doar ca acesta este mai bogat in informatii corecte si utile!
Draga Fabian, sa inteleg ca informatia data de mine privind locul de unde se poate cumpara o Floare de colt minunata la un pret foarte convenabil nu a fost buna :?:
 

sicora fabian

Active Member
Edel a fost mai rapid, dar deja ai spus unde ai gasit! Deci informatia a aparut si aici, prin bunavointa ta! :D
Si apoi, orice topic poate fi imbunatatit daca vezi ca lipseste ceva, sau ceva este gresit - intreba-l pe Edel cum! :rofl:
 

floare mica

Member
sicora fabian a spus:
Edel a fost mai rapid, dar deja ai spus unde ai gasit! Deci informatia a aparut si aici, prin bunavointa ta! :D
Si apoi, orice topic poate fi imbunatatit daca vezi ca lipseste ceva, sau ceva este gresit - intreba-l pe Edel cum! :rofl:
Ha,ha, :rofl: Edelweiss a fost mai rapid dar, a trecut cu vederea ca am mai scris o data aici ce am scris in topicul celalalt.
Si apoi, sunt patita tot aici dar pe un alt topic unde am vrut sa corectez o informatie gresita scrisa acolo si, in loc de bucurie ca suntem sanatosi, persoana care scrisese gresit s-a suparat si, ca sa-i treaca supararea s-au facut si acolo niste stersaturi, asa ca... punct si de la capat :rofl:
 

Edelweiss

Active Member
Noroc sa avem floare mica...ca sanatosi au fost si cei de pe Titanic :rofl:

Posteaza ce crezi, cum crezi...nu se supara nimeni :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Iat-o si pe a mea .

Multumesc mult Edel pentru un cadou superb si o mare bucurie .
 

alfa

Active Member
Astazi am vazut in piata din Sinaia de vanzare la 6 Ron/buc, tufite destul de bine dezvoltate cu cate 2-3 flori.
 

Edelweiss

Active Member
alfa a spus:
Astazi am vazut in piata din Sinaia de vanzare la 6 Ron/buc, tufite destul de bine dezvoltate cu cate 2-3 flori.
Va bantui noaptea, dau acatiste si alte woodoo daca o sa cumparati de unde nu sunteti siguri ca sunt de crescatorie proprie. Una vanduta in piata inseamna raft gol care trebuie umplut cu una furata din munte.
Deci...pazea ca fac woodoo! :evil:

:rofl: :oops:
 

alfa

Active Member
:rofl: :rofl: Stai linistit, eu una nu am luat ca am deja, dar sa stii ca cei care le vindeau aveau si alte plantute de vanzare, destul de mult din fiecare. Si florile de colt, vreo 20-30 de ghivecele pareau de cultura, nu furate de pe munte. Toate tufitele erau la fel de bine dezvoltate. Eu una as zice ca erau din productia lor proprie.
 

Edelweiss

Active Member
Se poate si m-as bucura sa fie asa :D
Dar stiu ca cei din zona le iau din munte. De celelalte nu imi e teama asa tare...decat de cele de colt si de garofita aia. Dar daca tu zici ca pareau de crescatorie, te cred. :D
 

floare mica

Member
Edelweiss a spus:
Se poate si m-as bucura sa fie asa :D
Dar stiu ca cei din zona le iau din munte. De celelalte nu imi e teama asa tare...decat de cele de colt si de garofita aia. Dar daca tu zici ca pareau de crescatorie, te cred. :D
De unde sti ca cei din zona le iau din munte ?
Eu stiu ca in Sinaia exista cineva care cultiva de mai multi ani floarea de colt si pe deasupra mai face si drumuri pe munte ca sa planteze din ele.
http://www.ziarulprahova.ro/stiri/valea ... ea-de-colt
 
Sus