Floarea de colt

floare mica

Member
Aura, si mie imi place floarea de colt, asa arata acum floarea mea !



am si un medalion foarte vechi cu o floare presata, asa mi-a venit ideea sa-mi cumpar si eu una naturala
 

Aura

Member
floare mica a spus:
Aura, si mie imi place floarea de colt, asa arata acum floarea mea !



am si un medalion foarte vechi cu o floare presata, asa mi-a venit ideea sa-mi cumpar si eu una naturala
Floare mica, floricica e tare minunata! :D ma bucur tare mult pt tine. Vad ca multi aveti floricele de colt si pana acum ati tacut malc. :wink:
Floriceaua ta seamana mult cu a lui Edelweisse. Asa ..cu floriceaua mai mare , mai stelata si cu frunzulite de la baza ..mai late.
Eu sunt cam suparata. Am facut o prostioara...nu stiu ce mi-a venit si am udat-o in centru, la radacina...si ce crezi? a doua zi a inceput sa se usuce...s-au uscat si floricelele inflorite....au scapat cateva firicele si un fir cu floare :( m-am suparat rau..dar nu stiam ca asa as putea sa-i fac rau...deci, atentie! nu le udati in centu, la radacina! eu nu stiam..acum am patit-o..stiu si va zic ca nu cumva sa va vina astfel de idei....
..cat despre medalion, frumoasa idee. :D
Aura
 

Aura

Member
aproape am pierdut-o.... :(
o fi dupa sufletul omului?
tare mult mi-am dorit-o...m-a bucurat cu floricele, a rezistat la paraziti si am pierdut-o din cauza unor stropi de apa pusi unde nu trebuia....
pacat...asa pedeapsa....
Aura
 

Edelweiss

Active Member
Atmosfera de sera nu-i prieste. Casa, balcon...trebuie aer mult, balcon deschis, nu inchis. Eu ma lupt cu chestia asta, nu pot darama geamurile :rofl:
 

Edelweiss

Active Member
Ma bucur mult! Credeam ca e de rau, nu dadusei un semn. Ma rog, nu prea aveai ce semn sa dai de bine sau rau :)
Lasa ca o sa fie bine :wink: :oops:
 

sicora fabian

Active Member
:mrgreen: Chiar îmi făceam mustrări de conştiinţă: Edel a fost şi drăguţ şi amabil iar eu mi-am bătut joc! Sper să fie bine!
 

floare mica

Member
Aura a spus:
aproape am pierdut-o.... :(
o fi dupa sufletul omului?
tare mult mi-am dorit-o...m-a bucurat cu floricele, a rezistat la paraziti si am pierdut-o din cauza unor stropi de apa pusi unde nu trebuia....
pacat...asa pedeapsa....
Aura
Aura, imi pare tare rau de floricica ta ! eu tin ghiveciul cu floarea de colt afara, la geam, tot timpul, iarna pamintul ingheata, nu pun apa decit primavara cind sunt convinsa ca pamintul s-a dezghetat. Cind ploua sta tot acolo dar am grija sa nu aiba farfurioara ca sa nu balteasca apa.

Din cite imi amintesc, pe forumul asta a mai fost un topic de Floare de colt si n-am tacut chitic :!: nu stiu ce s-a intimplat ca topicul ala a disparut si a aparut alt topic si informatiile de acolo cred ca s-au pierdut. Sper ca n-am incurcat borcanele cu aceasta afirmatie :oops:
 

Edelweiss

Active Member
Nu. Au fost multe informatii pe topicul vechi :) La fel de multe si pe topicul asta :) Pe topicul vechi erau si multe discutii off...stiu eu ce zic :) :evil: :oops: :rofl: :rofl: :rofl: :ingeras: :ingeras: :ingeras: :ingeras: :ingeras:
 

floare mica

Member
Edelweiss a spus:
Nu. Au fost multe informatii pe topicul vechi :) La fel de multe si pe topicul asta :) Pe topicul vechi erau si multe discutii off...stiu eu ce zic :) :evil: :oops: :rofl: :rofl: :rofl: :ingeras: :ingeras: :ingeras: :ingeras: :ingeras:
Nici o problema Edelweiss, discutiile off se puteau sterge. Informatiile de acolo valorau si ele ceva, de exemplu imi amintesc ca multe persoane vroiau Floare de colt si dadeau din colt in colt ( uite potriveala :rofl: ) de unde sa-si procure floricica minunata si eu am dat informatia ca se gaseste de cumparat la Baneasa in curte cu Selgros. Eu de acolo mi-am cumparat-o, ii trecusera florile si m-a costat 4 ron. Si au mai fost citeva persoane care si-au prezentat floarea pe acel topic si cum au ingrijit-o. Daca imi aduc bine aminte chiar tu ai venit cu propunerea sa se stearga topicul ala daca vrem sa aflam mai multe despre floarea de colt. Gresesc ?
 
Sus