Felicitari hand-made

leonora

Active Member
Tehnica la martisoare din pene? :) pai alergam cocosul cu penele cele mai colorate,ca sa i le smulg :tavalit:,si dupa aceea cum ma pricepeam,legam penele cu ata si cu lipici lipeam spartura de globuri :rofl: .
 

Kati

Active Member
Bravo! Nici nu as spune ca sunt primele tale incercari, asa de bine au iesit! :clap:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Inca una:



Cred ca daca ar fi fost cartonul mai mic si n-as mai fi pus fluturele roz mi-ar fi placut mai mult.

:rofl: Na acuma, sunt si critica. :oops:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
O felicitare trebuie sa aibe intr-un fel sau altul amprenta "fabricantului",sa fie personalizata de catre cel care o face si personalizata pentru cine o face.
Asa ca nu te mai critica atit.Daca tu ai simtit ca trebuie puse stau foarte bine acolo.
Hai mai fa :D
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Sa stii ca si eu cred ca arata mai bine fara fluturele roz, tocmai pentru ca ai deja doi fluturi portocalii.
Dar e foarte reusita, sa stii, pentru primele incercari :rofl:
 

ana popa

Member
Si mie mi se pare prea incarcata, elementele sunt facute din matriale prea diferite. Incearca sa-i dai mai multa eleganta, asa pare facuta de o fetita caruia ii place tot ce straluceste. Eu as renunta la fluturasul roz, la floricele mai ales la cele roz care au un aspect ieftin, si la al doilea dreptunghi movuliu.
:* , sper ca nu te-am suparat.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Intrebari: daca ramane doar un dreptunghi cu un fluture, nu e prea foarte simpla pentru ditai suprafata alba?
Si ce anume face florile roz sa para ieftine? Adica, cum ar trebui sa fie materialele ca sa para/fie elegante? Si mai ales, de unde sa iei materiale elegante?

Nah! Acu' astept raspuns. :rofl:
 

ana popa

Member
Un dreptunghi si cei doi fluturi portocalii.
Floricelele roz par ieftine din cauza matrialului din care sunt facute si sidefului.
Ca materiale poti alege hartie imprimata, hartie cartonata colorata embossed, hartie cartonata cu imprimeu,calc, fetru, hartie de orez, panglici, nasturi. Evita sa folosesti sclipici.
Ca stil as merge pe shabby chic, dar o varianta mai minimalista.
Am gasit un magazin online aici: http://casaretro.com/index.php/cat/c774_Hartii-si-cartoane.html, e din Bucuresti si au si magazin.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
:rofl: Stai ca m-ai bagat in ceata. Ce este shabby chic? Din punct de vedere al stilurilor sunt ZERO. V-am spus ca am inceput de cateva zile, da? Ei, e adevarat. :tavalit:

Da, la Casa Retro am fost ca prin alte parti nu stiam.
 

ana popa

Member
Da o cautare dupa shabby chic cards, si cam iti dai seama ce inseamna in materie de felicitari. Unele felicitari sunt prea impopotonate, dar cele mai simple sunt frumoase si de acolo ideile pot sa curga.
 

anknic

Active Member
ba mie imi plac felicitarile impopotonate! tb.sa fie explozie de culoare si cat mai stralucitoare pt.ca ele trebuie sa aduca optimism!
 
Sus