Eyes for you

Aimee

Member
Superb! Il am si eu, tot anul 2 este, nu a inflorit chiar asa bogat, e intr-o pozitie umbrita, dar oricum a facut multe flori si mai are boboci.
 

elianna

Well-Known Member
Cat a crescut la voi? Il am si eu in primul an si vreau sa stiu daca l-am plantat unde trebuie sau sa-i gasesc alt loc.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Elianna, la mine anul trecut a stagnat, a fost o piticanie de 20 cm de ma gandeam ca nici nu va trece iarna, dar anul acesta si-a dat drumul, a ajuns pe la vreo 50 cm si a inflorit foarte bine, de 3 ori si acum are ceva floricele. Eu zic sa mai ai rabdare un an, la primavara pune-i un pic de ingrasamant si vezi ce face, primul an nu e decisiv, unii sunt mai fitosi pana se instaleaza :)
 

elianna

Well-Known Member
Merci Claude. Pai al meu are deja 50 cm din primul an. Cred ca se facea mai mare dar l-au inghesuit si umbrit cei din jur. La mine e cam mare inghesuiala:) Am sa-i caut un alt loc.
 

elianna

Well-Known Member
Multumesc pentru informatii. Si la mine e tufa compacta doar ca mai mica. Este unul din putinii trandafiri care s-a dezvoltat mai incet. In rest toti au depasit "cotele de avertisment", unii chiar in primul an. De aceea ma agit si tot caut informatii pentru ca va trebui sa relochez cativa care nu mai incap :wink:
 
Sus