Eutopia Gardens

claude

Well-Known Member
Moderator
Te cred ca e enervant! Eu am pierdut "distractia" ta pentru ca mi se pareau cam mari preturile si-atunci m-am gandit sa mai vad si pe la altii...Si am gasit preturi mai bune si la produse si inclusiv la transport...Mai sunt si diferite Garden Center-uri prin sau pe langamarile orase, depinde unde locuiesti, care poate n-au preturi foarte mici dar macar nu platesti transportul si alegi plantele care te satisfac
 

Dana29

Member
Dragelor si dragilor, vroiam doar sa va spun ca am facut si eu la ei o comanda in toamna si am fost foarte dezamagita. Acum te pun sa platesti in avans toata factura. Si cand am primit coletul, surpriza, din cele peste 30 de articole comandate de la ei, din care majoritatea arbusti si arbori, am primit doar unul. Fara vreun telefon prealabil din partea lor. Asa ca m-au facut sa pierd sezonul. Mai mult, cand i-am sunat sa intreb cat costa transportul pentru plantele mele mi-au zis ca a fost deja livrata comanda mea, fara sa mentioneze nimic de faptul ca trimit doar o floare. Asa ca nu va recomand sa va bazati pe ei. Si cand te gandesti ca nici preturile nu sunt deloc mici.
 

michaela

Active Member
Da. Proasta comunicare..... Eu am primit acum 2 ani comanda de 2 ori :rofl: adica livrata la dublu!!! :!:
Noroc ca am avut cu cine s-o impart :rofl: ..... dar oricum dezamagita si eu. :(
 

Dana29

Member
Nu stiu daca e topicul potrivit, avand in vedere ca aici vorbim de Eutopia Gardens, dar vroiam sa va spun ca tocmai am facut o comanda maaaaare de la www.everde.com. Nu am mai comandat la ei niciodata. Dar catalogul nou m-a vrajit. Va spun cum merge. Sper sa mai am loc pe unde sa calc prin gradina.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
bebe Iris a spus:
preturi nu am gasit Dana, da un exemplu - doua, sa comparam cu altii
Eu am gasit preturi, dar cele pe toamna 2010, la Arbori si arbusti iti deschide, daca accepti,un fisier Word, unde e lista de preturi. Mie mi s-au parut chiar bune preturile lor, acuma caut si eu sa vad cum expediaza, etc.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Revin, am gasit catalogul pt 2011 la sectiunea suport tehnic, apar preturile
 

Dana29

Member
Deschideti formular comanda si acolo sunt preturile tuturor produselor. Preturile sunt si in oferta de bulbi, spre exemplu, dar in stanga de tot. Trebuie sa trageti pagina cu cursorul. Livrarea se face prin posta, in general. Eu am lansat comanda ieri si m-au si sunat spre seara. Mi-au confirmat ca au primit, mi-au multumit de comanda, si au confirmat ca imi vor livra produsele. Foarte profesionist. Mi-au spus ca nu stiu inca si data de livrare, pentru ca mai asteapta comenzi. De asemenea, mi-au zis ca mi le aduc ei, daca vin cu vreo masina prin Bucuresti, sau mi le pun si pe curier, daca vreau musai prin curier. Deci eu zic ca e o treaba buna. Bujorii sunt in jur de 12 RON, spre exemplu, iar eu sub 20 Ron nu am gasit nicaieri. Daliile sunt in jur de 6 RON. Si sunt atat de multe si frumoase. Abia astept sa le primesc.
 

presco

Active Member
Pana la urma cum e cu acest furnizor? Am vazut vazut ca au trandafiri englezesti, dar la ce am citit pe aici despre ei m-am speriat!
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Cine ma ajuta ca ma dispera site-ul eutopia :x Vreau sa vizualizaz oferta curenta la trandafiri si nu reusesc...daca merg pe oferta generala nu reusesc sa inteleg ce au si ce nu au disponibil acum...imi vine sa mor ce toanta-s :x
 

cristinaf

Well-Known Member
Nu poti vizualiza pentru ca nu se mai poate comanda din 9 octombrie.
Gata la ei pe anul acesta cu comenzile.
 
Sus