Eutopia Gardens

carla

Active Member
Cred ca s-a terminat perioada de primire comenzi. Eu m-am uitat pe site pe la inceputul lunii si la majoritatea trandafirilor primeau comenzi doar pana pe 8 octombrie parca
 

claude

Well-Known Member
Moderator
:eek: Ei dracie Uite-asa economisesc eu niste bani :rofl:
Dar stie cineva care sunt conditiile acum, ce comisioane si taxe mai iau, ca mai demult plateai taxe enorme, acum cum e cu astea si cu costurile de livrare?
 

carla

Active Member
In primavara cand am comandat eu la Eutopia, n-am platit nici un fel de taxe suplimentare. Doar pretul plantelor, cat era trecut pe site, si curierul de la Arad pana la mine.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Mersi, Carla. Intre timp m-am cam dezumflat, pentru ca am vazut ca nu au permanent toti sau macar aproape toti trandafirii din catalog, unii nu i-ai mai avut dupa 2009, altii din 2010...pe langa ca au preturi mari...la banii astia mi-i iau din alte tari si cu tot cu taxe de transport ies mai ieftin :D
 

cristinaf

Well-Known Member
Daca e comanda mare, iesi intr-adevar mai bine, daca-i mica nu prea.
Eu nu m-am putut abtine si am comandat, i-am platit dinainte ca asa cer ei, partea buna e ca nu ai comisioane bancare de platit, depui in cont Reiffeisen, iar dupa facutura, trandafirul cu tva costa undeva intre 10euro si 13 euro, depinde de varietate.
Am discutat cu ei si mi-au spus ca mai am de plata doar curierul pe intern, care ma astept sa fie marisor daca ma iau dupa ce scrie pe topic. Restul, va mai spun dupa ce ii voi primi.
Sper sa am pareri bune de impartasit. :oops:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Asteptam vesti, Ika, pentru ca am ochit totusi o raritate de copac la ei si as vrea tare mult sa-l cumpar la anu', daca il vor avea :D
 

bradut

Well-Known Member
M-am uitat si eu pe site-ul lor. Am bagat produse in cos, ca sa simulez o comanda. Iar la Pasul 3, cel legat de taxa de transport, apare mesajul "Pentru furnizorul Grup Expert nu exista taxe pentru transport extern.". Lamuriti-ma si pe mine ce inseamna. Voi primi cumva separat detalii legate de plata transportului? Fiindca totalul pe care trebuie sa-l achit este dat doar de suma preturilor plantelor, fara altceva in plus.

Ati mai comandat de la ei intre timp? Ce experienta (mai recenta) aveti cu acest furnizor?
 
Sus