E trandafir sau maces?

annasstudio

New Member
Buna, tuturor,
Relativ nou ca achizitie, am nevoie de parerea voastra: e maces sau trandafir?

Multumesc, o dupa amiaza parfumata tuturor!
 

Atașamente

LadyBug

Well-Known Member
dupa frunze, e trandafir (are 5 micute, daca are 7 e maces). Eu am patit-o, mi-a trimis cineva, probabil nepriceput, in toamna, lastari din portaltoi si nu din trandafir, si am mai dat si bani pe ei :(
 

annasstudio

New Member
Multumesc frumos de raspuns, Lady bug, am dat foarte putin pe el pentru ca am cumparat mai multe flori si a fost mai mult bonus, dar eu sunt indragostita de el, are tulpina lemnificata si trifoi de jur imprejur in tot ghiveciul, culoarea florilor este absolut fantastica, as sta in admiratia sa toata ziua, ma cam incurca faptul ca trebuie sa plec la munca si sa dorm :rofl:
 

LadyBug

Well-Known Member
foarte tare, asta nu intelege majoritatea lumii, ce lume cu "suflet mic" ;-) Eu ii vad cum dau o multime de bani pe tigari si cafele dar ei nu inteleg de ce dam noi o multime de bani pe flori, e tare greu de inteles asta! Fara sa mai spun ca fac rau si sanatatii celor din jur cu "fumurile" lor...
 

annasstudio

New Member
sa stii ca si eu imi savurez cafeaua cu o tigara :D, dar cu toate astea gasesc resurse pentru flori si decoratiuni...
si multa lume ma catalogheaza nepragmatica sau visatoare :)
 

adrianam

Well-Known Member
Da, este trandafir!
Dar trebuie mutat in gradina sau macar pe balcon unde sa aiba soare dimineata! In casa se va inbolnavi!
 

adrianam

Well-Known Member
Daca are soare la pranz si dupa-amiaza, este foarte probabil sa il atace painjenii rosii.
Mai ales daca se va incalzi.
Acum am vazut ca este in Brasov. Poate acolo o fi mai racoare.
 

annasstudio

New Member
Multumesc pentru sfaturi, sunt foarte binevenite. La noi, intr-adevar, e mai racoare de obicei, iar balconul meu are soare de la rasarit pana aproximativ la 11 am.
Cred ca ii e bine acolo, nu?
 

LadyBug

Well-Known Member
sa stii ca si eu imi savurez cafeaua cu o tigara :D, dar cu toate astea gasesc resurse pentru flori si decoratiuni...
si multa lume ma catalogheaza nepragmatica sau visatoare :)
Ai putintica rabdare si o sa vezi ca nu-ti mai ajung banii de cafea si tigara, daca te prinde microbul asta cu florile, tot timpul o sa vrei alte si alte flori si o sa vezi ca nu-ti mai ajung banii, oricati ai avea :p
 
Sus