Double Delight

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Mascha ambii trandafiri (eu ii am de mult in gradina si pot spune ) se dezvolta mult nu numai in inaltime ci si pe latime.Trebuie sa tii cont de asta.Frumusetea lor tocmai in asta consta.Imparateasa ce sa spun?Este superba ;are tulpinile ferme,inalte, usor arcuite si mai ales face flori non-stop.
Succes cu ei :rose:
 

MASCHA

Active Member
Gabiuta multumesc pentru informatii ,acest gen de date sunt necesare pentru ca sunt patita cu un trandafir despre care ziceau ca se inalta max 70cm si m-am trezit cu el de 1.5m .
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Gabiuta a spus:
Mascha ambii trandafiri (eu ii am de mult in gradina si pot spune ) se dezvolta mult nu numai in inaltime ci si pe latime.Trebuie sa tii cont de asta.Frumusetea lor tocmai in asta consta.Imparateasa ce sa spun?Este superba ;are tulpinile ferme,inalte, usor arcuite si mai ales face flori non-stop.
Succes cu ei :rose:
inseamna ca eu am taiat prea mult si aiurea din ei, altfel nu-mi explic de ce la mine nu s-au dezvoltat si in latime.
Si am trei Double Delight...dar nu sunt cine stie ce...si citeam azi pe un blog al unei cunoscatoare in materie de trandafiri ca a facut aceeasi greseala cu trandafirii, i-a ciuntit prea tare cu foarfeca.
Gabiuto, tu ce le faci la ai tai? ca te stiu tare prietena cu foarfeca
:rofl: :rofl:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Gradinarito...ii tund primavara... atit :D dar asa sunt ei..... :oops: si stau la soare. :D
 

aleynad

Active Member
Moderator
Eu am 2, dar amandoi cresc cat casa, minim 1.50m in fiecare an, o sa incerc sa-i tund mai drastic primavara!
 

Dea

Active Member
palid pe aceasta vreme ploioasa si innorata, insa tot un trandafir spectaculos
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Intr-adevar, foarte frumos arata! De cat timp il ai de e asa harnicut?
 

emilia68

Active Member
Multumesc frumos..l-am plantat in toamna anului 2010...anul trecut a fost cam timid....dar acum nu mai pot de dragul lui.. :indragostit:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
emilia68 a spus:
Multumesc frumos..l-am plantat in toamna anului 2010...anul trecut a fost cam timid....dar acum nu mai pot de dragul lui.. :indragostit:
Ai toate motivele! Nu stiu cine nu l-ar putea indragi, la cat de frumos arata. Si am citit ca e si foarte parfumat!
 
Sus