Double Delight

mymo

Active Member
Era o dezbatere despre tunsul trandafirilor toamna/primavara si eram curioasa cum procedezi tu.
 

fixpix

Active Member
d-apoi la trandafiri nici io nu il stiu. eu ii cumpar, tata ii tunde. cred ca toamna. anu asta o sa-l pandesc.
nu stiu daca e vreun secret.... cred ca oricum infloresc...
 

mirela06

Active Member
:rofl: Mai , dar tare esti... la pinda. De tuns i-am tuns si eu, astazi. Pe unde era de tuns, ca daca au dat pupii, la cei mici, nu mi-am permis sa intru drastic in ei. Majoritatea infloresc mult timp in octombrie, iar daca este cald duc si noiembrie, pina la primul frig.Acum vad ca si cei pomisori, fac alt rind (nu stiu la ce numar sunt) de flori,iar cel de dulceata, minune, a facut un pup mic, care a fost mincat de nu stiu ce ginganie. In consecinta, azi i-am stropit, iar pt. ca am observat si mucegai alb, am dat si pt.asa ceva :D
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Eu n-am taiat nimic, fratilor, la mine de-abia acum infloresc...le place racoarea si sunt plini de boboci :wink:
 

mirela06

Active Member
Pai asa am si eu . Infloresc acum . Poate racoarea ai face multumiti si isi etaleaza florile. De taiat am taiat ce a trecut , sa-i fac sa creasca alti pupi. SAsa i-oi fi invatat, sau asa stiu ei sa faca :rofl:
 

mirela06

Active Member
:rofl: Ai facut ca mine. Lasa, ca-i frumos. Chiar sunt frumosi si bine proportionati, dupa tunderi, pardon, cosmetica :rofl:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Prima floare pe anul asta - de bucurie ca am si eu un trandafir care se deschide n-am mai asteptat sa infloreasca de-a binelea:
 
Sus