Discutii Trandafiri

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

IULIA

Active Member
ati imbracat cu ceva trandafirii pomisor? eu am pus numai capisoane, iarna nu a fost.dar se pare ca vine.
cum procedati cu ei?
 

claude

Well-Known Member
Moderator
NicoletaDdaniela, mai bine abtine-te, daca au lastari crescuti au sanse maxime sa dea ortu' popii. Lastarii crescuti vor ingheta iar daca nu au la baza altoiului muguri viabili dorminzi e foarte probabil sa-i pierzi.

Iulia, poti imbraca in sac de rafie pe care il umpli apoi cu paie.
 

IULIA

Active Member
de unde gasesc saci de rafie?
la Brico au niste preturi de mori, nu alta!
unde esti vreme de ceausescu cu sacii de cartofi, care se gaseau pe toate drumurile?
 

claude

Well-Known Member
Moderator
E clar, e din cauza gerului, stati la caldura si va trece!!! Ia vedeti-va de traba, ca-n rusia n-am chef sa fac comenzi :mrgreen: :rofl:
 

Dea

Active Member
dar si pretul pe masura ... 103 lei/per butas. :D
Poate va mai domolesc avantul!
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Eu m-am uitat doar la prima pagina din catalog :mrgreen: Dar, cum spunea si Dea, 103 lei per butas e de ajuns sa-mi racoreasca neuronii incalziti :evil: Scump ca naiba, nu dau peste 20€ pe un butas care il cumpar in Europa cu maxim 15, asta in cel mai rau caz :wink:
 

R@MONA

Active Member
Admiram..............si poate ii gasim pe cei care ne plac la alti furnizori....mai ieftin. Multi dintre trandafiri se gasesc si la olandezi, la Lottum.
Cand se va face lista pt comanda de toamna la Lottum? Ca eu am o lista pregatita si tot adauggggggggggggg ..............
 

nick1971

Active Member
:visator:
am recunoscut cativa pe care tocmai i-am plantat, artisticii care au inflorit anul asta... superbi, mi-e dor de vara :rofl:
 

presco

Active Member
R@MONA a spus:
Admiram..............si poate ii gasim pe cei care ne plac la alti furnizori....mai ieftin. Multi dintre trandafiri se gasesc si la olandezi, la Lottum.
Cand se va face lista pt comanda de toamna la Lottum? Ca eu am o lista pregatita si tot adauggggggggggggg ..............
Deja te pregatesti pentru comanda de toamna? :rofl:
 

R@MONA

Active Member
presco a spus:
R@MONA a spus:
Admiram..............si poate ii gasim pe cei care ne plac la alti furnizori....mai ieftin. Multi dintre trandafiri se gasesc si la olandezi, la Lottum.
Cand se va face lista pt comanda de toamna la Lottum? Ca eu am o lista pregatita si tot adauggggggggggggg ..............
Deja te pregatesti pentru comanda de toamna? :rofl:
Pai....DA! Pe cea din primavara am pierdut-o.....asa ca pt toamna mi-am facut deja lista! :rofl: :rofl: :rofl:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus