Discutii Trandafiri (partea a III-a)

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
noooo ,pai eu nici nu deschid poza :rofl: deja nu numai in gradina mi-e frica , incepe sa-mi fie teama si aici in topic :tavalit:
 

geodezia

Well-Known Member
:rofl:
no sanatos sanatos gusterul tau e bine intretinut ca vorba fetelor da tu nu ai pisici ca ii aduna una doua
 

gabrielais

Active Member
fetelor, eu le "cultiv" :rofl: imi place de ele in gradina si le las in pace, incerc sa nu le sperii...cred ca au inteles si ele lucrul acesta, pentru ca si-au intemeiat o familie intr-un balot cu paie ce troneaza in gradina din spate :rofl: intentionam sa il arunc dar acum nu mai pot distruge caminul lighioanelor :)
Sannamaria, nu-ti fie teama de ele ca nu-ti fac nimic...sunt sperioase oricum si fug cand vad oamenii..ale mele s-au mai domesticit cum spuneam, dar nu cred ca as reusi sa prind vreuna..
si de grase, da...sunt grase...nu stiu cu ce se hranesc, dar daca le plac melcii probabil de acolo li se trage, ca am cu zecile prin curte, imi distrug gradina :(
astept si eu sa se deschida bobocii primilor trandafiri, ca mor de nerabdare :rugaciune:
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
da stiu ca sunt sperioase ,ei fug intr-o parte eu in alta :rofl: dar nu imi pot stapani frica ,stiu ca nu imi fac nimic dar o iau la fuga fara sa vreau :aoleu:

referitor la melci ,pai nu stiu daca au mai fost atat de multi ca acum ,la mine sunt multi in solar ,desi le adun ,tot mai apar de nu stiu unde :x

si eu astept sa infloreasca trandafirii ,primul o sa fie Muntead Wood ,deja se vede culoarea :astept:
 

miki70

Active Member
Am tot dat cu otrava pt mlci in primavara asta dar dupa ploile astea au reaparut si mi-au terminat unele plantute, in special tufanelele.

Mai pot muta 2 Fairy acum?? Dc ii iau cu balot mare de pamant mai tb sa-i tund? Nu cred sa aiba radacini f mari, sunt plantati anul trecut.
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Geo,te rog frumos nu tipa (adica sa nu scrii cu litere mari)ca e deranjant pt ochi :)

Imi pare rau sa aud ca nu s-a prins,e mai sensibil soiul?si eu vreau sa-l iau in toamna :?
 

miki70

Active Member
Anamaria eu am luat 3 Guillot in toamna, nu s-a pruns nici unul. Dc vrei sa iei sa iei primavara, au sanse mai mari de prindere.
 

geodezia

Well-Known Member
pai luai eu acum in primavara si l-am pus cu mare atentie ca citisem ca sunt nazurosi
na acum gata cu ei
 

ghia_don

Active Member
Emilienul meu luat in primavara cred ca s-a prins, are lastari marisori, in schimb Elodia nu vrea sa se arate si pace :eek:f: . Sper sa nu ramina ingropata pe veci ca a lui Cioaca :rofl: ..
 

miki70

Active Member
Mi-am adus aminte , acum 3 ani cand ne indreptam spre Bucuresti, pe strada, in fata noastra era o dubita alba frigorifica foarte prafuita iar pe ea scrisese cu degetul cineva "Aici e Elodia" :-)))
 
Nu stiu daca e adavarata chestia asta cu mofturi la Guilloti dar si la mine stagneaza Rosomane in schimb Emilen pare ok a dat frunze si pare prins dar la cat de greu evolueaza voi vedea prima floare prin toamna.
 

gabrielais

Active Member
Fetele, nu ma speriati...ai mei arata bine..au frunze toti, iar pe Emilien l-am mutat a doua oara acum 2 saptamani :) ca am schimbat planul gradinii si nu se incadra unde il pusesem initial...Sper sa nu aiba vreo idee nastrusnica :rofl: Oricum, habar nu aveam ca sunt nazurosi...mai bine ca n-am stiut, n-am mai strat stressata si pentru astia
 

geodezia

Well-Known Member
na si al mine incepuse frumos cu frunze aseara cind m-am dus gata frunze si a inceput ingalbenirea tulpini ..ioi
 
Sus