Discutii Trandafiri (partea a II-a)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

laural

Well-Known Member
Bradut sunt superbi !
Eu trebuie sa va marturisesc ca mie nu prea imi placeau trandafirii :oops: , e drept ca eu ii stiam doar pe teahibrizi. Apoi, cand am descoperit trandafirii englezesti m-am indragostit de ei :D si acum au inceput sa-mi placa foarte mult cei simplii, asa cum zice elianna, cei carora li se vad staminele :gandit:
 

adrianam

Well-Known Member
Foarte frumosi si trandafiriri si pozele! :D
Hella insa imi place cel mai mult! :visator:
Si cand ma gandesc ca am avut-o dar nu mi s-a prins! :(
 

geodezia

Well-Known Member
na acu nu stiu da citeva rose au reinceput sa faca iar flori ..graham thomasul ,baronul si niste th plus vreo 2 clematite ..
ce or fi patit ca anu trecut nu au inflorit nici in toamna ..o fi vremea de vina
 

mirceaspc

Active Member
Moderator
Anul trecut cel putin la noi in sud a fost cam parjol si seceta. Deocamdata a mai plouat si temperaturile sunt suportabile si asta se cam vede si prin gradini care arata bine. Sa vedem insa ce ne rezerva viitorul.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Ba eu am si unii mai lenesi dar am si harnicuti care sunt deja la apogeul celei de-a doua infloriri, cum e Souvenir de St. Anne's ;-) Maine il pozez, ca dovada :rofl:
 

popescu gp

Well-Known Member
La noi trandafirii sunt in plenitudinea fortelor dupa ploile din ultima perioada si sper sa ne mai bucuram de frumusetea lor pana vine seceta.
 

laural

Well-Known Member
Au mai inflorit si la mine:
Larissa_kordes

Alissar-Princess-of-Phoenicia, care imi place taaaaaare mult :dans:

Ultima e floarea dupa cateva zile....
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus