Discutii Trandafiri (partea a II-a)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Dea

Active Member
Laura, cel din prima postare este Twist, il recunosc dupa forma si nuante.
Cel din postarea a doua, pare a fi intr-adevar New Imagine, desi nu-l am, nu inca :) , il urmaresc cu mare interes de ceva vreme.
Sunt niste trandafiri minunati, sa ai parte de ei! :clap:
 

Dea

Active Member
:D Laura, cu un asemenea inceput, ai toate sansele sa ajungi cu o colectie de trandafiri de invidiat!! Boala grea, cum s-a mai spus si mai ales vazut pe aici :)
 

laural

Well-Known Member
Aoleuuuu :tavalit: Nu e nimic, accept cu resemnare aceasta boala incurabila...sa de D-zu sa fie singura boala de care sa suferim :D
 

elenafles

Active Member
Boala astga grea a trandafiriadei m-a cuprins si pe mine.Pana anul trecut aveam doar trandafiri no name.Primul trandafir botezat pe care l-am cumparat in primavara anului trecut a fost Leonardo da Vinci.Vi-l arat acum in anul II cat de mare s-a facut si foarte harnic.


 

Aimee

Member
Elena, susbscriu si eu la cele spuse mai sus, e rai la tine acolo :D

Va pun si eu cateva poze. Barkarole e la a doua inflorire anul acesta. Desi e tea mi-a facut surpriza sa se umple de flori
Burgundy Iceberg si Oranges and Lemons
 

Marie

Member
Elena, ce frumos e la tine!

Noutati in gradina mea:

Jude The Obscure:

The Prince:(in realitate culoarea e mai inchisa)

Andre le notre:

Bonica??:

Imperatrice Farah:
 

elenafles

Active Member
Multumesc.Si voi aveti niste gradini minunate iar trandafirii vostrii sunt de vis.
Marie,Imperatrice Farah seamana cu un trandafir ce-l am eu fara nume.Oare asta sa fie si al meu?Mi-a facut o singura floare ca e plantat de asta toamna.Rozul e mult mai intens decat arata poza.

 

Aimee

Member
sannamaria a spus:
Aimee e superb Burgundy :indragostit:
Si eu zic la fel, sunt innebunita dupa el, nici nu imi vine sa cred ca il am in gradina. E unul din trandafirii pe care mi i-am dorit foarte mult.
 

cristinaf

Well-Known Member
Frumosi sunt trandafirii, dar si plantele companion sunt foarte frumoase...
Anul acesta m-a lovit boala echinaceelor, iar echinacea paradoxa imi place tare mult. :visator:
 

daisy111

Active Member
Acum am reusit sa pun si eu cateva poze facute weekend-ul trecut.


si in sfarsit surpriza mea iubita ce nu ii stiu numele asa arata bobocul cand l-am descoperit acum 2 saptamani (poza facuta cu telefonul), asa arata acum o saptamana :indragostit: o culoare mult mai deschisa,nu stiu de ce.Ma puteti ajuta sa il identific?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus