Discutii Trandafiri (partea a II-a)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

nely

Member
waw :hipnotizat: ce frumosi sunt toti, sa va traiasca sanatosi si infloritori :D
Luciana :clap: e frumos Eddy dar ma asteptam sa aiba floarea ceva mai bogata, poate pt ca e primul an...si eu il astept , am zarit un bobocel pitulat :) sa te bucure cu multe flori :D
 

laural

Well-Known Member
Numai frumuseti aveti fetele :clap:
Azi am fost la Bran si am gasit o surpriza ff placuta, poate ca floarea e un pic trecuta.

Atat de mult mi-am dorit trandafirul asta :dans:
 

Luciana35

Member
Si la mine cel primit ulterior s-a uscat dar ma bucur ca s-a prins macar unul. Floarea e mai gingasa in realitate si sper sa fie un pic mai bogata desi e destul de frumoasa si asa :D
Nely,Nick, multumesc :hug:
 

adrianam

Well-Known Member
Si eu am pus ochii pe el pentru la toamna dar vad ca scrie soft yellow. Cred ca se cam decoloreaza florile.
Eu am luat un butas de la o prietena, un catarator galben care insa este abia in al doilea an dar mi s-a parut ca nu i se decoloreaza florile.
N-as putea sa va spun cum se numeste, doar daca prietena a pastrat eticheta, desi este putin probabil sa fi facut asta, pentru ca nu este o impatimita a trandafirilor. Este luat la punga dintr-un supermarket.
 

nick1971

Active Member
multumesc, fetelor! :hug:
Roxana, nu e chiar galben-galben :oops:
Rimosa arata ok, dar nu prea l-am vazut prin ofertele celor de unde am mai luat.
imi trebuie ptr combinatia asta :)

eu am asa:
WildroverPullman Orient ExpressBelcantoAimee Vibert si Blue Parfum.
am avut golden showers care nu s-a prins. as vrea sa scot Henri Martin sa-l inlocuiesc cu unu' galben
 

adrianam

Well-Known Member
Golden Gate este galben-galben dar mai paleste spre final. Insa este cam greu de condus, tulpinile sunt groase si cam rigide.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Rimosa s-a comandat in Ungaria. Ramane de vazut daca va inflori corect, al meu nu da semne sa se grabeasca cu bobocii.
 

George

Member
Caramell a spus:
Rimosa s-a comandat in Ungaria. Ramane de vazut daca va inflori corect, al meu nu da semne sa se grabeasca cu bobocii.
Si eu am cumparat rimosa din Ungaria, tot lenes e si al meu dar sper ca pana vine frigul sa faca macar o floare.
 

ghia_don

Active Member
Din cei cumparati din Ungaria, pina acum mi-au inflorit trei ..si corect :D . Voi vedea la urmatorii trei ce va iesi, ca-s tare lenesi.. :(
 

laural

Well-Known Member
Mi-a inflorit si mie inca un trandafir... ce ziceti e Twist ?

Am fost surprinsa pt. ca am fost convinsa ca mi-a fost furat in toamna :evil: ....atunci mi-au luat 3 trandafiri dar inca nu au inflorit toti ca sa-i dau seama care lispseste la apel :tavalit:
 

laural

Well-Known Member
A inflorit si Nr.18 de la bulgar( cumparat de pe okazii.ro, nu imi mai aduc aminte numele producatorului bulgar )
Cineva mi-a spus ca e New Imagine ? Oare :?



Orice ar fi imi place mult :dans:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus