Dipladenia

albela

Active Member
Gabiuta, dupa ce am citit ce ai scris tu m-am dus repede si am udat dipladenia. Sincer eu am udat-o pana acum destul de rar si nu parea sa ii merarga rau. I-au mai cazut din frunze dar am crezut ca e normal.
 

elenafles

Active Member
Gabiuta,posibil sa ai dreptate.Eu am rarit udarile crezand ca iarna nu are nevoie de multa apa.Totusi o udam cand pamantul de la suprafata era uscat. :?
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Fetelor si alor mele le-au cazut frunzele dar au frunze noi ceea ce inseamna ca le merge bine.In afara faptului ca nu au parte de aer uscat :oops:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Eu cred ca am pierdut-o :(. Nu mai are nimic verde prin ea.
De udat nu am udat-o foarte des, cam o data pe saptamana in perioada asta si nu i-am pus multa apa. Pamantul la suprafata nu era uscat. Insa nu stiu ce nu i-a placut. :nu stiu:

Cert este ca nu ma las. O sa cumpar din nou planta cand va aparea prin florarii. Si de aceasta data, adio repaos pe timp de iarna. Mai bine fara flori la vara, decat fara planta!
 

angela draganoiu

Active Member
Caramell nu cumpara alta ti-o dau pe a mea ca la mine nu a vrut sa infloreasca toata vara trecuta. mi-e teama ca nu are conditiile pe care le vrea ea asa ca mai bine o dau decit sa moara. daca vrei o aduc cu prima ocazie de intilnire, bine ?
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Sigur!!! Multumesc mult, Angela! Cred ca urmatoarea intalnire va fi chiar sambata aceasta. Abia astept! :hug:
 

albela

Active Member
Am fost azi la baumax si aveau dipladenia roz, rosie si alba. As fi luat una rosie si una alba dar erau pline de daunatori. Mai erau puse si afara si erau putin cam degerate. Imi pare asa de rau ca nu am putut lua niciuna :cry:
 

isabella

Active Member
Nuti, e superba , sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa .Mi-am luat si eu una saptamana trecuta , nici eu nu am rezistat farmecului ei :D E tot rosie, voi reveni cu poze...
 

oana_oana

Member
Anu' trecut mi-am cumparat si eu una roz din Hornbach, dar la un vant puternic mi-a daramat-o de sus de unde era ea si s-a cam rupt, iar de atunci a inceput sfarsitul ei. I-a mers prost pana a murit. :cry:
Anu' asta o leg bine. Atentie la pisicutele cataratoare! :wink:
Isabella sa-ti traiasca si sa te bucure cu floricele. Arata de nu se poate in hainuta cea noua.
 
Sus