Din experienta proprie - pro si contra

geodezia

Well-Known Member
asa este asta toamna parca e mai frumos ..cu asta am facut-o pe nepoata -mea cind a luat exam de masina knockout cind l-a vazut i l-a arata la cumnata .. e foarte grena intens si catifelat foc parca e material de catifea grena inchis
 

Roxana Peled

Active Member
Nu toti satiratii arata dezamagitor la deschidere, cel putin mie nu mi se pare ... New Image de exemplu a facut la mine niste flori foarte frumoase si cu un parfum excelent. Si de remontat au remontat foarte bine iar la anul chiar astept sa vad ce vor face pentru ca i-am mutat la loc definitiv intr-o pozitie foarte buna.
 

geodezia

Well-Known Member
il am si eu pe new image dar tot asa se deschide toata floarea si se vad staminele ..imi place iglesiasul de la Violeta asa ca ramina ca un th sa nu se deschida tot bine si cautam rosu asta cu alb e superb ..
 

monika 82

Well-Known Member
claude a spus:
Pentru cei care cauta trandafiri cu remontanta foarte buna, am 2 propuneri, 2 trandafiri de care eu m-am indragostit in vara asta, Sweet Pretty (Astronomia) si Darlow's Enigma. Dupa amandoi am umblat cu limba scoasa, dar a meritat :rofl: Ca Primul are niste flori foarte foarte frumoase-daca va plac cei cu flori simple. Darlow'a nu impresioneaza prin frumusetea florii singulare ci prin spectacolul complet al tufei inflorite, din pacate nu am o poza cu toata tufa inflorita. Amandoi remonteaza foarte bine, intre valurile de inflorire au o pauza foarte scurta, in special Darlow's, care la mine a fost fara macar un buchetel de flori nu mai mult de o saptamana!

Sunt superbi, fiti amabila de unde l-ati achizitionat pe Darlow"s Enigma?
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Sigur ca-mi amintesc, Carmen, avand in vedere ca eu caut in mod expres sa fie parfumat, ii tin minte bine pe cei care NU au parfum :rofl:

Da, Darlow's e parfumat!
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Multumesc, Claude. Mi-a ramas de anul trecut gandul la el, va fi probabil printre primii pe lista daca voi mai avea vreodata gradina.
Deocamdata ma multumesc cu unii de talie mai mica, care sper sa o duca acceptabil si in ghivece. :D
 
Sus