Dilema trandafiri

Lorelay

New Member
Buna!
As avea si Eu o mica dilema...am dat cu gazon unde am trandafirii. Ca sa nu creasca gazonul pana la ei am pus o Banda Verde, speciala cica.problema e ca a trecut gazonul si a ajuns pana la tulpina lor. Arata frumos, dar Eu stiam ca trebuie sa fie aerisiti, sa nu stea in gazon trandafirii.Acum ce fac?ii las in gazon?Sau jumulesc iarba,ii sap, pun Banda si niste pietre?ca sa nu i mai invadeze?
Multumesc!
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Buna ,incearca sa smulgi iarba ,piatra nu cred ca ajuta ,mai ales ca toamna e recomandat sa fie musuroiti ,si atunci ?ce se intimpla cu piatra ?
cel mai simplu e sa smulgi iarba sa sa sapi in jurul trandafirilor ..... de cateva ori pe an .
 

Lorelay

New Member
Buna ,incearca sa smulgi iarba ,piatra nu cred ca ajuta ,mai ales ca toamna e recomandat sa fie musuroiti ,si atunci ?ce se intimpla cu piatra ?
cel mai simplu e sa smulgi iarba sa sa sapi in jurul trandafirilor ..... de cateva ori pe an .
Nu i am musuroit niciodata. Si n am avut probleme.ma gandeam la piatra mare,decorativa,nu pietricele.sper sa impiedice gazonul sa se mai intinda. Daca i as lasa in gazon s ar usca?
 
Sus