Deutzia

sorina

Active Member
deutzia mea a crescut mare si inalta ...pot s-o coafez s-o tai mai mica de inaltime sau doar s-o ciupesc ???
 

Dana29

Member
Am si eu nevoie de un sfat. Deutzia mea plantata anul trecut si cumparata de la starkl nu da semne de viata. Pare uscata. Oare asa e normal? Si clematitele pareau uscate dar au aparut mugurasi din coarde. Ce ma sfatuiti?
 

riana

Active Member
Dana29 a spus:
Am si eu nevoie de un sfat. Deutzia mea plantata anul trecut si cumparata de la starkl nu da semne de viata. Pare uscata. Oare asa e normal? Si clematitele pareau uscate dar au aparut mugurasi din coarde. Ce ma sfatuiti?
ce mai face Deutzia a inverzit?
 

Dana29

Member
Daaaaa! A inverzit mititica. Are doar 20 cm. Nici nu stiu cat de repede creste, dar asa m-am bucurat ca a inverzit. Acum astept o budleja. Sper sa am si de ea vesti bune.
 

adrianam

Well-Known Member
Ar trebui sa infloreasca, la cat este de mare!
Eu am fost cam dezamagita cand am vazut-o inflorita pentru ca florile sunt mai mici decat apareau in poza, dar pana la urma sper sa compenseze prin cantitatea florilor!
 

iogamac

Member
Fetelor, am revenit! Dupa o lunga absenta am revenit plina de avant :D, si am intrat in vrie...azi am cumparat Deutzia hybrida. Are chiar cativa boboci, dar frunzele sunt cam galbejite pentru ca a stat in cutie la Baumax. Abia astept sa-si revina sa va pun o poza.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
si a mea...........pacat ca florile nu tin mai mult caci este tare frumoasa asa impodobita :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Riana nuuu.......o am de vreo-trei sau patru ani dar era tare mica.Am recuperat-o parca de la niste reduceri si uite ce frumusete este :D
 

riana

Active Member
m-am incurcat :) stiu sigur ca cineva si-a luat anul trecut una la fel. oricum e superba
 
Sus