Dendrobium

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

sarselia

Active Member
Moderator
Nely sincere felicitari pentru minunatiile achizitionate!
Sunt tare frumoase!
Sa ai parte de ele!
Culmea e ca al meu cel grena inchis nu are miros...
:cry:
 

Dea

Active Member
nely sunt atat de frumoase! Mirarea mea este ca sunt inflorite in aceasta perioada.
Al meu, alb cu putin verde, este in plina vegetatie. Nu e deloc pretentios, si are o frumusete a sa si asa, doar cu frunze. :D
 

Kati

Active Member
Inca nu s-au deschis bobocii. Varfurile bat spre ciclam, insa asta nu inseamna mare lucru, nu-i asa? Probabil ca nu o sa fie floarea alba :?
Vom vedea.
 

Dea

Active Member
Kati, e deja un lucru mare ca face flori in aceasta per-da. Si indiferent de culoarea acestora, sunt niste flori deosebite! :D
asteptam poza cu bobocii deschisi!
 

Kati

Active Member
Se tot inchide culoarea ciclam de pe boboc :) Pana la urma va iesi o floare colorata, nu neaparat alba - sperrrrr :visator:
Mai sus "cu un etaj" :rofl: , adica la urmatoarea frunza, se mai vede o chestioara mica, presupun ca tot bobocei vor fi si acolo :dans:
Dea, sincera sa fiu, nu ma asteptam deloc sa infloreasca dendro nobile la mine. Mai ales vara, ai mare dreptate!
 

angela draganoiu

Active Member
mai Kati ai revenit cu multe minunatii. eu te stiam pasionata de teposi. dar ai niste orhidee minunate de m-au lasat cu gura larg deschisa :rofl: sa-ti traiasca si infloreasca si sa te bucuri de ele multa vreme.
 

CristianG

Well-Known Member
Kati a spus:
Se tot inchide culoarea ciclam de pe boboc :) Pana la urma va iesi o floare colorata, nu neaparat alba - sperrrrr :visator:
Mai sus "cu un etaj" :rofl: , adica la urmatoarea frunza, se mai vede o chestioara mica, presupun ca tot bobocei vor fi si acolo :dans:
Dea, sincera sa fiu, nu ma asteptam deloc sa infloreasca dendro nobile la mine. Mai ales vara, ai mare dreptate!
Ma bucur pentru dendro.....Ma gandeam eu ca o sa faca flori.Sa te bucuri de planta mereu! :wink: :D
 

nely

Member
Va multumesc tuturor pt aprecieri, ma bucur ca va plac :D
Sarselia imi pare rau ca dendro pe care il ai nu are si miros...ti l-am admirat in albumul tau, dar oricum este superb :wink:
Kati felicitari pt dendro, urmeaza asteptarea lunga....pina la deschidere , sa ne arati si noua te rog cind va inflori .
 

Kati

Active Member
@ Angela, pasiunea mea pentru teposi a luat sfarsit dupa 10 ani de zile. Nu de tot, caci mai am unii care imi sunt foarte dragi, si pe care ii pastrez orice ar fi.
Este foarte interesant ca, exact dupa 10 ani "am schimbat placa" :rofl: si am trecut la colectionarea orhideelor. Multumesc pentru urare, si plantele tale sa fie mereu frumoase!

@ Cristian, da, pana la urma va inflori :wink: Nu-ti spun ca in fiecare dimineata cand ma trezesc, ma duc direct la geam sa-i vad pe dendro si pe vanda, cam cat le-au mai crescut bobocii :rofl:

@ Nely, asteptarea nu va mai fi atat de lunga, bobocii sunt mari deja :dans:
Apropo, m-am uitat in albumul tau, sunt super frumoase toate orhideele tale :visator: Minunate!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus