Dendrobium

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

marean

Active Member
Haiii mai ,nu se poate !!!! :eek:
Cand si de unde i-ai cumparat ?
Nu de alta,dar sa fiu atent pe viitor ...
 

IULIA

Active Member
in luna august, la inceput.
de la Brico, fireste. Ploiesti. :rofl: :rofl:
aaa, dar stii, ca am vorbit la tel.
 

marean

Active Member
Vaaai,sa ma zgarii pe fata ca nu am luat si eu unul atunci cand am avut sansa ....
Stiu,vorbitaram la tel :wink: ,chiar te-am indemnat sa cumperi :mrgreen: . No lasa ca se iveste sansa si pt mine ...adevarul e ca la Brico nu am vazut den mai deosebiti ca si culoare,iar aceia erau fara flori de cand aparusera la vanzare (stiu ca fusesem acolo,doar 8) ) .
Bravos,mai,sa te bucuri de ei si sa faci multe,multe poze !!!! :wink:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Salutare tuturor :hug: Ma bucur sa va regasesc cu la fel de multe flori frumoase!
Si ca sa nu vin cu "mana goala", vreau sa va arat unul din dendrobiumii mei aflat acum la prima reinflorire:


Planta cred ca a ajuns cam la 1m...:D
 

marean

Active Member
Bine te-am regasit,Caramel :wink: !
Oooo.dar mult a mai crescut,voinicii mei :mrgreen: ! Forma florilor este super,felicitari !
 

IULIA

Active Member
f frumos Caramell. :D
si ce inalti sintem :) :)

Marean, alt pont: AU ADUS LA PRACTIKER !
super pret, super culori. fugi. :rofl: :rofl:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Multumesc, Oana si Iulia! :D

Iulia este chiar dendro despre care iti povesteam ca are un lastar care si-a luat un avant incredibil si presupuneam ca va avea tija florala curand. ;-)
Tija florala este mult mai frumoasa decat cea pe care a avut-o la cumparare si care s-a uscat in prima saptamana... lucru care pe atunci m-a necajit enorm :)
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Multumesc Andreia. Mult succes cu dendrobiumii tai. Nu au nevoie decat de lumina si din cand in cand putin ingrasamint in apa de udare.
 

marean

Active Member
Uff,Iulia,la Praktikerul din Pl nu au plante aproape deloc ...mi-a spus Angela ca ar fi vazut la un moment dat cateva ghivece cu phalae,in rest nu prea au nimic,nici primavara nu aduc decat petunii si alte 2-3 plante... o sa trec,totusi,dar nu-mi fac sperante :roll: ...
 

andreiacamelia

Active Member

oana_oana

Member
Din cate am auzit eu, sa imi spuneti daca stiu bine, cand face flori sti de care dendro ai. Dendro nobile face flori pe toata tulpina, iar ceilalti fac flori din varful tulpinei. Am inteles bine sau este o confuzie in capul meu?
 

angela draganoiu

Active Member
bine ai revenit Caramell. frumos foc dendro al tau. sa te bucure cu multe flori.
Marean parca nu erau phale sau :? ......... nu mai tin minte, dar sa stii ca am mai fost la Praktikker / Pl, in jurul 23 august, si abia daca aveau citeva plante amarate.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus