Dendrobium

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

nely

Member
F frumos Gradinar :clap: , imi place si mie in mod deosebit acest model, sa te bucure cu multe flori in continuare :visator:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Astazi adunand niste plante uscate din gradina, am gasit pe jos, cazut dintr-un ghiveci un dendrobium phale. Verde, cu radacinile cam uscate. Nu imi amintesc exact cand am bagat orhideele in casa, cred ca sunt mai bine de 2 saptamani. Iar el a rezistat atatea nopti afara, fara ghiveci, la temperaturi de -1... -2 grade. :rofl:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
:eek: Bietul de el, mama denaturata ce esti! Dar cum ai uitat de el, nu iesea lipsa la apel? :rofl:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Cine i-a mai numarat? In afara catorva orhidee mai speciale, cumparate de prin strainataturi, celor "autohtone" nu le-am mai tinut socoteala.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
:rofl: Asta ar fi cireasa de pe tort. Totusi, nu-i tocmai imposibil, are ceva lastari tineri.
 

sarselia

Active Member
Moderator
Esti foarte tare Carmen!
Eu am uitat pe afara un Zygo si nu are nicio treaba.Si au fost cateva nopti cu minusuri.
 

sarselia

Active Member
Moderator
Nuuu nici vorba.Si eu unt in zona...Uitasem de el pe o terasa si inca zile bune insa nu are nicio problema.Poate ca i-a si placut...cine stie?
:rofl: :rofl:
 

puffy80

Member
Un puisor dorit fff mult, pe care l-am primit si ingrijit cu dragoste, m-a bucurat cu cateva floricele:

Desi e aproape "chel" si are doar cateva floricele, imi e tare drag si florile sunt deosebit de frumoase. Si promite sa se faca mare-ii creste si un pseudobb nou. Sper sa ii mearga bine :rugaciune:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus