Dedeman

nicol

Member
claude a spus:
N-ati vazut pe undeva Hella, de la Kordes?
Eu l-am vazut doar la Coral. Am inteles ca e un trandafir nou creat(parca 2009). Mira-m-as sa poata fi gasit prin alte locuri deocamdata!
 

dancoman

Member
anasstasia a spus:
Nu am gasit trandafirii de care vorbeati voi, in schimba am luat un Westerland (sa dea Dumezeu sa fie ce trebuie ca de multe ori mi-am luat teapa cu trandafirul asta) si un Coral Dawn.
Anas,ai fost la Dedeman din Militari???(ce mai aveau,ma refer la trandafiri)?
 

gabrielais

Active Member
ghia_don a spus:
gabrielais a spus:
of..norocosilor..la noi la Dedeman n-am vazut asa ceva..in schimb am gasit de la Kordes-Inocencia, Cubana...si mai erau vreo 2 da' astia i-am luat eu...acum asteptam sa vedem ce-o iesi.. :)
Au fost si la noi, la Dedeman-ul din Valea Lupului, i-am vazut cind am fost acum vreo saptamina si ceva...acum nu mai stiu daca or mai fi.. :?
Nu mai erau Doina duminica trecuta; am fost special... :( de-acum de alt an.. :)
 

anasstasia

Active Member
Nu Dan, am fost la cel de pe Giurgiului. Mia aveau Kormun, Swan Lake, Landora, Peace, Golden Showers, Nina Weibul, Lincon... Cam astia. Nu am gasit nici o clematita.
 

Rose

Active Member
Deeeeeeeci, am ajuns cu chiu cu vai in Dedeman!!!! La capitolul trandafiri: mai erau 2-3 rataciti pe niste rafturi, DAR adusesera plante la ghiveci: Trandafiri New Dawn si White climber(parca)
Clematis(15-17lei) cateva nuante(4-5)
Bujori(25 lei parca)
Nu mi-am luat decat o clematita Ville de Lyon si m-am tot plimbat cu un trandafir Louise Odier dupa care l-am abandonat(amintindu-mi mereu de Claude :rofl: ). Mai erau muscate si alte cateva plante cataratoare al caror nume nu m-am stresat sa-l retin!
 

Rose

Active Member
Parca Leja scria pe ambalaj! RAmane de vazut pentru anul urmator daca mai au vreo sansa sau nu sa vanda prin supermarketuri :wink:
 

bebe Iris

Active Member
Lasati ca la cati curajosi suntem pe forum, are cine sa va anunte ce a inflorit, daca a inflorit :rofl: Atat pot sa va spun ca dupa cum aratau radacinile, cine le-a impachetat se pricepe la trandafiri(nu ca ungurii care vand roze Kordes si i-au ciuntat oribil)
 

adrianam

Well-Known Member
Am fost si eu azi la Dedeman si mi-am luat trei clematite la 17 lei- Mrs N Thompson, Ville de Lyon, Xerxes. Mai aveau Polish Spirit (pe care o am) si montana rubens- pe care nu o am dar nu cred ca am unde sa o plantez.
Au un sortiment foarte bogat de plante pentru gradina: am vazut hydrangea petiolaris, H. alba, bujori lactiflora- multe culori- la 25 de lei, tot felul de thui la toate marimile, plante pentru rocarie- o nebunie.
Am vazut si un mic ceanothus thyrsiflorus repens la 30 lei.
Ia uitati cum infloreste:
https://www.google.ro/search?q=ceanothu ... 67&bih=707

Magnolii cateva soiuri si preturi incepand de la 17 lei parca (pentru butasi cu radacina).
Mai aveau inca trandafiri de la Mol exim.
 

Rose

Active Member
Imi dati si mie de veste cand mai mergeti pe acolo. Daca mai aduc englezesti la cutie ca anul trecut as vrea si eu macar unu sau doi. Eu ajung foarte greu pe acolo.
 

miki70

Active Member
Am fost in Dedeman, nimic interesant la flori. Afara erau doar brazi iar in interior :eek:rhidee, violete, cactusi, plante verzi si cativa trandafiri pitici la ghivece.
Am luat kk de vaca granule :) sa pun la trandafiri ( era oferta 2 pungi la pret de 1), mi-am luat bete plastifiate de 1m pt bougainvillea, o scarita mica de plastic si un bidon de 5 litri cu pulverizator (am un lapsus, nu-mi aduc aminte cum ii spune) , la 29 ron cu garantie 2 ani :rofl: E f bun, o sa stropesc toata gradina cu el :dans:
 

gabrielais

Active Member
Rose a spus:
Imi dati si mie de veste cand mai mergeti pe acolo. Daca mai aduc englezesti la cutie ca anul trecut as vrea si eu macar unu sau doi. Eu ajung foarte greu pe acolo.
a luat cineva anii trecuti? au iesit ce trebuie? :?:
 

miki70

Active Member
Eu nu am vazut niciodata la Dedeman englezesti la cutie, la Baumax am vazut anul trecut la ghivece dar erau f scumpi.
Dc vad scriu aici.
 
Sus