Decoratiuni florale pentru botez

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
E foarte frumoasa lumanarea...pacat ca nu se pot mari pozele! Din ce vad eu sunt multe soiuri de minicrizanteme si santini, germinis, miniroze si niste cupe de dendrobium grena??
Foarte reusita, si lumanarea a fost din ceara curata, nu?

Aaaa, si ranunculus e foarte frumos dar extrem de sensibil, mai ales daca trebuie sa-l bagi in burete.Dar e spectaculos...
 

cistele1

Member
gradinar1 a spus:
E foarte frumoasa lumanarea...pacat ca nu se pot mari pozele!
Nu stiu de ce nu se pot mari, probabil din cauza ca le dau cu th_xxx?

Dar le poti vedea aici:
http://s1340.beta.photobucket.com/user/ ... sort=3&o=0

Sincer, nu ma prea pricep ce fel de flori erau. Le-am ales dupa culoare. Mi-a placut ca a pus si cateva decoratiuni: glob de rachita, niste inimioare mici, o chestie ca un burete (era ceva uscat) etc. Inclusiv 'caltul' ala pe care e prinsa inimioara in poze e o planta in stare de repaus si daca o pui in apa, inverzeste.

Lumanarea e ceara simpla doar ca nu era lucioasa ci cu zgrunturi.

Singurul dezavantaj e ca intra multe flori ...
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Sarselia dear sa ne arati ce ai comandat....iti trimit pe FB un link de unde poti sa te inspiri cu lumanari atipice si sunt convinsa ca ne fituim la gusturi :)
 

sarselia

Active Member
Moderator
Multumim pentru ajutor fetelor!
Mada tu ai creat niste minunatii si chiar ma gandeam si eu la mini roze.Pe marti merg din nou la florarie si atunci alegem ce si cum.Am vazut niste lalele superbe la ei si ma gandeam la un pastel facut din lalele insa sa vedem...Si orhideele sunt frumoase insa parca avandu-le acasa as vrea altceva pentru lumanarea de botez.
Cistele si lumanarea voastra a fost extrem de frumoasa si plina de viata.
Ooof ...cred ca daca nu am fi fost atat de pasionati de flori ne-ar fi fost mult mai usor sa alegem florile pentru asa ceva...
Am vazut niste lumanari superbe si cu amaryllis :visator:
Dar vom vedea ce va iesi si promit si pozele pe urma...
Multumesc inca o data!
 

ghia_don

Active Member


Eu am facut una pentru un baietel cu eustoma alba si albastra si a iesit tare delicata..cred ca la fel de suava ar fi si in varianta roz :D ..
 

ghia_don

Active Member
Multumesc! :oops:
Ma bucur ca iti place, mai ales ca e prima pe care am facut-o si experienta e..zero.. :)
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
De-acum incolo drumul e deschis... daca asa a iesit prima, sunt singura ca poti face o multime de minunatii, Doina. Multa bafta si curaj! :D :marfa:
 

Dea

Active Member
Foarte eleganta, realmente frumoasa! Felicitari!! :clap:
Eustomele sunt slabiciunea mea, insa arata minunat in orice aranjamente florale!
 

sarselia

Active Member
Moderator
ghia_don a spus:


Eu am facut una pentru un baietel cu eustoma alba si albastra si a iesit tare delicata..cred ca la fel de suava ar fi si in varianta roz :D ..
Ce frumuste!
Imi place tare mult!E tare gingasa si simpla in acelasi timp.Tine-o tot asa!
Si multumesc frumos pentru idei!
 
Sus