De prin gradinile noastre

elipopa

Active Member
minunate aranjamente!!
am facut si eu de Paste intr-un bol un aranjament cu liliac alb batut , narcise galbene, lalele degrade rosu cu galben, iedera si niste spice de iarba pe care le-am gasit pe deal, foarte frumoase, o sa pun si la uscat sa vad daca se pastreaza!
din pacat n-am avut cu ce-l poza :(
am mai facut unul intr-o vaza mica cu paralute, nu ma uita, papadie , si o planta de pe deal laptele cucului si la fel cu iarba decorativa! foarte frumos a iesit si acesta! sper ca in luna viitoare sa am aparat nou :)
 

lelia

Well-Known Member
Margarete si iris ....alb si albastru ...imi place mult !!
La primul insa ,bujorul nu-i de acolo ........luate separat florile sunt superbe ! margarete ,narcise ,bujor ,niste frumuseti !
 

elipopa

Active Member
lelia a spus:
Margarete si iris ....alb si albastru ...imi place mult !!
La primul insa ,bujorul nu-i de acolo ........luate separat florile sunt superbe ! margarete ,narcise ,bujor ,niste frumuseti !
stiu ca bujorul nu arata bine acolo, dar din greseala i-am rupt coada si a trebuit sa-l pun undeva si pe el!
 

lelia

Well-Known Member
Pina la urma nu conteaza .........asta a fost prima reactie ,au fost unul linga altul si de aici comparatia .......
Am vazut ca-ti place sa combini florile ,imi plac aranjamentele tale si sper sa nu te superi pe mine ............
 

elipopa

Active Member
lelia a spus:
Pina la urma nu conteaza .........asta a fost prima reactie ,au fost unul linga altul si de aici comparatia .......
Am vazut ca-ti place sa combini florile ,imi plac aranjamentele tale si sper sa nu te superi pe mine ............
sa ma supar, vai de mine, eu pana de curand nu faceam aranjamente ca-mi parea rau sa tai florile sa le pun in vaza!!
am vazut la voi si am zis sa incerc si eu!
oricum nu o sa fac prea des ca tot imi pare rau de flori :)
 

lelia

Well-Known Member
Mie imi place sa le tai ,nu chiar pe toate ,cat sa-mi clateasca ochii si sa-mi parfumeze camera :oops:




 

alfa

Active Member
Chiar ca! Lelia, de data asta, ceata de la aparat are un efect suuuper! :D

Dar sunt frumoase toate! Pana aici simt parfumul! :D
 
Sus