De prin gradinile noastre

sorina

Active Member
Asarar v--am promis ca am sa va arat un buchet facut cu ce avem noi prin curte .
Eu n-am avut de ales ca nu am mare lucru inflorit ,doar niste irisi si singura floare de bujor . Ca verdeata am folosit o frunza de hrean , niste iarba foarte inalta , o frunza de feriga si 3 frunze interesante de la o buruiana :giggle: .Iata rezultatul


 

Claudiavis

Active Member
Foarte frumos buchetul. Mi se pare foarte haioasa ideea de a folosi frunza de hrean pentru un buchet de flori.
 

lelia

Well-Known Member
Sorina ,imi place ,maxim :marfa:
Se vede cu ochiul liber ,ca ai talent si esti in domeniu .
Si florile ,fiind din gradina si nu din Olanda ,au o expresivitate aparte .Chiar mi-a mers la inima :D
 

sorina

Active Member
ce ????? Indulgenti ?????? :clap: :clap: :clap: ESTE PERFECTA . :clap: Te-a muscat ???? A fost greu ????

Mai vreu si alte curajoase sa iasa la inaintere 8) 8) 8)
 

lelia

Well-Known Member
Mymo e frumos ,gingas si ffoarte parfumat :marfa:


Acum ca Sorina ne-a starnit ,vin si eu cu mix in buchete .Nu sunt elegante ,dar sunt vii si sunt din gradina mea .

[/img]

 

sorina

Active Member
2 si 3 imi plac cel mai mult . Fetelor sunt mindra de voi .
Lelia vad ca ai avut curaj din plin si spor , tine-o tot asa . Sunt foarte frumoase ,
 
A

Anonymous

Guest
mymo a spus:
Va rog sa fiti indulgenti :rofl:
de ce sa fim indulgentzi?
aranjamentul e nemaipomenit si extraordinar de bine proportzionat
e si in aceeashi gama de culori si are un accent de verde cat sa-i sublinieze delicatetzea si gingashia
mie una imi place! (chiar daca il vad cu intarziere)
 
A

Anonymous

Guest
lelia
irishi ,anemone de caen si ranunculushi? sa stii ca-s invidioasa!
la mine s-au trecut d!e cateva luni
sunt frumoase mai ales aranjamentul cu irishi de aia de bulb
florile alea orange sunt cumva primule?
asha-m par da nu-s foarte sigura
io recunosc....nu imi vine sa tai flori din gradina
in casa tzin atat de putzin
 

lelia

Well-Known Member
Multumesc !
Elf-a aranjamentul orange este facut din flori crossandra si o inflorescenta de ornithogalum dubium .
Eu chiar mi-am facut o pasiune di a creste flori in gradina ,ca mai apoi sa le strang in buchetele si sa le aduc cu mine la oras .Unele din ele rezista chiar mai mult in vaza ,asta din cauza ca temp e mai scazuta decat in gradina si ma rasfata cu parfumul lor (am un miros fin si la mine aproape orice planta are miros ,mai mult sau mai putin ).
Deci ma veti mai gasi pe aici cat timp vor mai fi flori prin gradina :D
 
Sus