de dat niste chestii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

anknic

Active Member
-am o invazie de pui de liliac alb batut si vreau sa stiu daca vrea cineva din ei (ii scot si ii pun in pahare, ii expediez dupa ce-s convinsa ca-s ok)

-mai am vreo 2 pui de goji

-am si cativa pui de smochin negru (de la Happy), la mine nu a rodit, dar a crescut la 3 m inaltime...

si vreau sa stiu daca vrea cineva din ei (ii scot si ii pun in pahare, ii expediez dupa ce-s convinsa ca-s ok)

in principiu le-as da la schimb, ma intereseaza leandru, muscate si perene de gradina (din care nu am).
 

anknic

Active Member
in principiu la perene vreau o iasomie (alba) si bulbi de oricare (lalele, crini, narcise, etc.)
 

gabrielais

Active Member
Buna; un puiut de liliac batut alb as dori si eu te rog daca se poate; daca iti place ceva de la mine si doresti la schimb, cu drag daca se poate; daca nu, cu banuti..oricum imi doresc de ceva timp si ce am luat n-a fost de fapt alb batut; multumesc!
 

anknic

Active Member
cand se mai usuca pamantul ma apuc sa ii scot si sa ii pun in pahare. sunt o gramada si voiam sa stiu daca ii doreste cineva sau ii casapesc...
 

VreauSaStiu

Member
anknic, mai e de actualitate oferta cu liliacul alb? dar cea cu puii de goji ?
La schimb iti pot oferi o maaare gramada de bulbi de narcise albe si galbene (batute), eventual Hosta (daca te intereseaza) si butasi neinradacinati de muscate englezesti (alb, rosu, bordo) :)
 

anknic

Active Member
am scos 8 buc.cu tot cu radacini si i-am plasat in pahare cu pamant, asteptam 2-3 sapt.sa vedem care supravietuiesc.
 

anknic

Active Member
cativa lilieci au pierdut frunzele, cativa sunt tufliti, dar au si muguri verzi. eu mai stau un pic sa vad cu siguranta ca vad radacini in pahare. am 3 pui de goji care sunt in regula in pahare, daca sora Maria e de acord ii trimit ei 2 si unul lui Vreau sa Stiu.

mai am prinse 2 luleaua turcului.
 

kerkyra

Well-Known Member
Anca, vreau si eu, te rog :*
Mada, sa stii ca ai si la mine liliac, alb si mov batut, cum ti-am promis. E pus din primavara in bidoane de 5 l si arata bine. Ajung pe 6 sept in Ploiesti, ramane doar sa vad cum imi fac programul cu cheful de la liceu, mi-as dori sa va vad si pe voi, poate duminica seara, pe 7. Dar asta mai vedem.
 

anknic

Active Member
:*

3 mari am alb batut si au mai facut si o gramada de pui. acum am vazut ca ii spuneai Madalinei! sunt cam nauca zilele astea...
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Super, Corina, da-mi un tel cand vii. Dar poate ne auzim pana atunci si organizam si o intalnire, nu?
 

kerkyra

Well-Known Member
Da, asta as vreau si eu, sa facem o intalnire, sa va vad, dar depind de programul pe care il voi avea. Am intalnirea de... ;-) ani de la terminarea liceului si sambata sigur voi fi ocupata, de asta zic ca poate duminica sau vineri seara, nu stiu cand vin si cat stau inca. Oricum, sigur va dau de veste inainte.
Revenind la liliac, am vreo 2-3 pui de alb pusi in pet de 5l care se prezinta bine, tot asa lila, dar din acesta mai am pui in jurul tufelor mari. Asa ca daca mai vrea cineva, aduc mai mult. Anca, daca vrei lila, iti dau eu. Va arat si poze cu floarea daca vreti, dar tare mi-e ca m-am bagat cam mult peste topicul Ancai, eventual continuam pe privat.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus