Dalii

ghia_don

Active Member
Ce nostima e ciudatica ta!! :D
La mine prima inflorita e Arabian Night, pe care o cumparasem cu totul altceva :rofl: ...dar care e tare infloricioasa :D
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Nu poti sa mai necajesti cand o vezi cat de frumos arata inflorita! Minunata! :D
 

gabrielais

Active Member
IULIA a spus:
asa cum am mai intrebat, dupa cele din seminte gasesc ceva tuberculi la toamna? :?
eu am adunat multime de tuberculi marisori, care anul acesta s-au dezvoltat extraordinar in niste tufe superbe..in primul an tufa e mica, uneori abia o tija florala, dar in anul al doilea se fac minunate; cel putin asta e cazul meu...
 

Blitz

Active Member
kerkyra a spus:
Ce frumoasa e galbioara, Sigrid!
Multumesc pentru aprecieri, dar meritul nu imi apartine- le-am cumparat ca puiuti, NU sunt in stare sa trec dahliile peste iarna, chiar daca"plec" cu bulbi vigurosi, scosi la timp, pastrati in conditii ok- fara inghet, umezeala in exces, tot citesc, incerc- si la primavara cumpar plantute si o iau de la capat :x :oops: :rofl:

Habar nu am unde o fi greseala :oops:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Intr-adevar sunt foarte frumoase. Cele 2 mi-au atras si mie atentia :D.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Da si eu parca am cumparat una de acest fel, dar nu imi mai amintesc pe unde am plantat-o. Insa dalii cum e cea rosie nu am mai vazut pana acum. Parca ar fi un mac. :D
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Si eu mi-am pus exact aceeasi intrebare :rofl:.
Dar parca are mai multe petale si mai subtirele :?
 
Sus