Cymbidium

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

sarselia

Active Member
Moderator
gradinar1 a spus:
au inflorit de prin decembrie dar nu am avut timp sa-i pozez...acum ma revansez. i-am tinut in gradina de prin mai si pana in a doua saptamana din octombrie si se pare ca le-a priit:

Gradinar1 sunt superbi!
Abia astept sa il vad si eu pe al meu inflorit.
acum ca am lipsit de acasa am observat ca i-a crescut tija si s-au format deja bobocii.
dar inca mai trebuie sa astept.


8)
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
ma bucur pentru tine - astept cu nerabdare imagini...si sper ca asteptarea sa-ti fie rasplatita cu flori minunate :D
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
multumesc :oops: . pentru primul an de gradinarit bilantul nu e chiar rau, zic eu :wink: . Oricum, cele mai multe lucruri despre cum sa-mi ingrijesc florile le-am invatat aici, pe egadini :D
 

sarselia

Active Member
Moderator
Felicitari pentru reusite!
si eu am invatat tare multe de aici si de aceea am scos in vara cymbi in gradina si uite ca acum mi se pregatesc de flori.

:D
 

v.cristina

Active Member
mie sincer nu-mi prea place ...este prea mare si labartat, ocupa mult spatiu dar imi plac florile :) :) :) au o forma frumoasa :) :)
 

sarselia

Active Member
Moderator
Da ii trebuie mult spatiu pentru ca ajunge sa creasca ca un nebun daca ii merge bine dar florile sunt sublime si tin si mult!
:)
 

elenafles

Active Member
In sfarsit a inflorit si Cymbidiumul meu :D desi saracul dupa ce ca in toamna i-a iesit 3 tije florale,una din neatentia mea am rupt-o :cry: iar pe una s-au dezvoltat doar trei flori :(
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Arata foarte bine, felicitari Elena! Chiar si dupa accidente ...este foarte frumos! si foarte sanatos, dupa cum arata frunzele. Bravo! :clap: :clap:
 

elenafles

Active Member
Toata vara a stat in curte la umbra.Din octombrie l-am tinut pe veranda.Nu am obervat ca are trei tije florale si cand l-am transportat la bloc s-a intamplat nenorocirea.Acum nu-mi ramane decat sa-mi imaginez cum era putea sa arate cu trei tije inflorite. :visator:
 

sarselia

Active Member
Moderator
E minunat Elena chiar si numai cu o tija!
Accidente se mai intampla pe la toata lumea dar important este ca a inflorit si ca e superb!
Sa ai parte de el!
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Elena ! e super frumoasa si fina si delicata ! e cea mai mare dorinta a mea :visator: sper ca anul asta sa fac rost de un cymbi! :D
 

sarselia

Active Member
Moderator
Felicitari Irina!
A reinflorit la tine sau e proaspat achizitionat?
Oricum ar fi e superb!
 

lauram22

New Member
fetelor, tocmai am primit si eu o minunatie ce cymbidium.... cum am grija de el? ce sa-i fac sa-i fie bine?? va rog sa-mi dati sfaturi de la a la z pentru ca sunt total pe dinafara.... :(
 

sarselia

Active Member
Moderator
lauram22 a spus:
fetelor, tocmai am primit si eu o minunatie ce cymbidium.... cum am grija de el? ce sa-i fac sa-i fie bine?? va rog sa-mi dati sfaturi de la a la z pentru ca sunt total pe dinafara.... :(
Laura arata-ne si o poza cu Cymbidiumul tau ca sa discutam si pe baza imaginilor.
Multa bafta!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus