Crocus

mg

Member
Normal ca am uitat ...Daca am ales un loc nefericit pt plantarea lor , cind ar putea fi mutati ?
 

v.cristina

Active Member
Simina a spus:
Diformi? Nu mi s-au parut. :roll:
Locul lor e pe balcon. In casa i-am adus doar pentru a-i poza. E adevarat ca s-au deschis cum au dat de caldurica. :D
in prima poza planta centrala este inalta , sper ca nu te-am suparat cu comenatriile mele cred ca m-am exprimat cam rautacios..scuze!


imi plac colajele :wink:
 

Simina

Active Member
Acel crocus mov a crescut asa de inalt ca sa ajunga mai bine la lumina. :)
Jardiniera lui a fost in spatele unei jardiniere cu muscate, pe un raft cu flori.
A fost primul care si-a aratat fata si imediat l-am scos pe balconul deschis, la aer si lumina din plin.
Astea-s conditiile de apartament.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
mg a spus:
Normal ca am uitat ...Daca am ales un loc nefericit pt plantarea lor , cind ar putea fi mutati ?
Teoretic dupa ce trec si flori si frunze poti sa scoti bulbii, sa-i pastrezi la loc uscat si sa replantezi la toamna, prin oct-nov.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
cu placere. :D
apropo, ai o gradina foarte ingrijita si frumoasa, felicitari! Pe langa tine ma simt sapator de santuri nu gradinar!
 

mg

Member
gradinar1 a spus:
cu placere. :D
apropo, ai o gradina foarte ingrijita si frumoasa, felicitari! Pe langa tine ma simt sapator de santuri nu gradinar!
.....Multumesc , dar nici eu nu sint meserias. Amator ! :)
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
Ai mei m-au uimit iar cu rapiditatea lor. Ajutaţi de ultimele zile calde, au înflorit surprinzător de rapid. Nici nu au ieşit bine din pământ, că s-au şi transformat în delicate bucheţele înflorite (în special cei galbeni, cei mai grăbiţi dintre toţi):

 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
Frumoşi! S-au deschis cei albi şi la mine: .
Cei tărcaţi îşi văd în continuare de treabă: însă cei galbeni conduc detaşat la capitolul "hărnicie": . :D
 
Sus