Coreopsis

cornelia

Fondator
Membru staff
Am descoperit cu mirare ca nu avem topic pentru Coreopsis.

Avem si noi in fata blocului cateva tufe si vroiam sa le laud.

 

claude

Well-Known Member
Moderator
:D ai si de ce sa le lauzi, ca-s tare frumusele! Si eu am cautat in primavara asta dar nu am gasit, ca imi plac.
 

IZA

Active Member

Se inmultesc repede. Tufele le-am despartit toamna foarte tarziu.....Este rezistenta la arsita verii si infloresc bogat .....Eu sunt incantata de ele..
 

alfa

Active Member
Tare mi-s drage si mie!



Cred ca exista mai multe soiuri. Mai pitice si stufoase si unele mai inalte cam de 60- 70 cm. Eu am tufe stufoase, dar in parc la mine sunt din cele inalte. Lumina au avut destul deci nu s-au lungit dupa ea. :?
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Off topic dar stiu ca citeste.
Pune poze de pe unde ai fost in concediu ca te amendam :rofl: :rofl: :rofl:
 

elipopa

Active Member
am si eu inflorit in gradina, multumiri Iza si Gabiuta!! o crenguta s-a rupt, am pus-o in pamant s-a prins si a si a inflorit!!

 

alfa

Active Member
Ale mele dupa 2 ani de inflorire bogata nu au mai rasarit. Primavara asta i-am cautat degeaba. Am mai gasit numai cateva bete uscate si nu au mai dat deloc :( Eu inca mai sper, dar sansele tind spre 0 :(
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Daca vrei ,iti dau eu cu placere ca vad ca la mine se inmultesc intr-o veselie :)
 

elipopa

Active Member
Gabiuta, cele trimise de tine in toamna au crescut enorm, astazi urc la gradina si le fac pozici, saptamana trecuta inca nu inflorisera! mii de multumiri! si din semintele trimise am o multime de puiuti!! :hug: :*
 
Sus