CORAL-furnizor trandafiri

elaelena

Member
rosarium uetersen l-am admirat ''pe viu'' la gradina botanica din galati; de atunci m-am indragostit de el dar nu prea am loc..si cred ca as lua 2 butasi in speranta ca va arata asa in cativa ani:
 

iris

Active Member
anasstasia a spus:
Frumosi sint amindoi daca cauti pe HMF. I-ai cumparat doar pe ei 2? Cit ai platit taxe de transport?
Am cumparat cate 2 buc din fiecare soi doresc sa realizez doua arcade. Pretul a fost de 16 ron pe buc. fara alte taxe . Trandafirii sunt cu radacina nuda . Transport nu am platit pt. ca l-am trimis pe sot pana in Oradea sa-i ridice de la sediul firmei. :)
 

nick1971

Active Member
am facut si eu o comanda ptr la toamna :)
[181] - Rosenstadt Freising
[254] - Eden Rose
[288] - Nicole
[240] - Kaiserin Farah
[231] - Mandarin

intai am dat comanda si apoi am intrat aici sa vedem ce ziceti despre ei, Pacala si eu :rofl: dar am avut noroc, vad ca aveti cuvinte de lauda :whew:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Mie mi-au zis ca dupa 15 septembrie se poate comanda.Am vorbit direct cu ei la telefon .Nico ...cind ai facut tu comanda?
 

nick1971

Active Member
azi cautam sa identific trandafirii mei si am dat peste acest site. am vazut la majoritatea stoc epuizat, iar la unii semnul de cos, am pus cantitatea, am finalizat comanda, am primit mail si... gata:D dar scrie ca livrarile dupa 15 octombrie
 

nick1971

Active Member
Vă mulţumim pentru comanda făcută.
Imprimaţi această pagină pentru evidenţa Dvs.
Numărul comenzii dumneavoastră este: 1189 / 13-07-2011
Modalitatea de plată aleasă: Plata la livrare
Modalitatea de livrare aleasă: FanCourier
 

alfa

Active Member
Sa ne tii la curent Nick! chiar sunt curioasa ! Poate ca au si unii plantati in ghivece... :?
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Hai sa va spun cum e cu aceste comenzi facute acum fiindca am vorbit la telefon cu ..."sefu'" :)
Am vrut sa ma edific si sa ma clarific fiindca vreau si eu doi trandafiri de la ei si am zis sa ma luminez inainte de a face comanda respectiva .
Asadar:
fiindca nu au vrut sa blocheze sistemul de comanda de pe calculator ,practic se pot face comenzi dar ...acestea sunt nule.Abia in toamna dupa 15 septembrie se pot relua comenzile scrise care se iau in considerare si asta in functie de stocul de trandafiri pe care il vor avea la momentul respectiv.Vor afisa pe site CIND anume sunt diponibili rozele si CARE anume.

Puteti vorbi si voi ca sa va lamuriti.

:D
 

claude

Well-Known Member
Moderator
DAca face cineva comanda la Coral, as avea o mare rugaminte :oops: Vreau un trandafir de la ei, da' e doar unul si probabil nici n-o sa se uite la asa comanda, asa ca daca comanda cineva si imi poate lua si mie trandafirasul as fi foarte multumita :oops: E vorba de White Roadrunner, categoria acoperitori de sol
 

Rose

Active Member
Eu am dat anul trecut o comanda foarte mica(2 trandafiri) si am primit-o fara probleme! Anul acesta deja am dat-o(desi acum m-am trezit ca as mai fi vrut cate ceva, insa am lasat-o balta). Am observat ca cei de la Coral au fost foarte draguti, oferind si bonusuri, sau poate am fost eu impresionata, neavand prea multa experienta cu furnizorii!
 
Sus