Cora

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Am trecut aseara prin Cora si am fost placut surprinsa de oferta de bulbi, seminte si plantute. Abia le primisera, asa ca am putut sa imi aleg in voie :D

Aveau un furnizor nou de bulbi de dalia, cale si begonia curgatoare. Bulbii aratau foarte mari sa sanatosi, iar varietatile erau deosebite. Pe langa varietatile de bulbi de primavara cu care deja ne-am obisnuit, aveau cale (roz, albe, picaso), amarillysi (portocaliu si alb), cyclamen si multe altele. La capitolul patio-plant stateau de asemenea bine, mi-au placut cameliile de gradina albe si rosii, magnolii, trandafiri, etc. Toate aratau excelent.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Plantutele din cutiile tip Patio plant erau 18 lei. Nu m-am uita cu atentie la ei, erau mai multe varietati de rosu, galbeni, obisnuiti si cataraori. Probabil mai erau si altii, insa chiar nu am fost atenta la soiuri.
 

anasstasia

Active Member
La care Cora? Cutii Patio plant la trandafiri? Adica trandafirii costau 18 lei?Scuze ca pun atitea intrebari. :oops:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Cora Pantelimon. Am verificat pretul la cutii pentru Camelia si Magnolia. Trandafirii este posibil sa fi fost mai ieftini, erau pusi in cutiute asemanatoare. Insa asa cum ti-am spus, nu le-am acordat prea multa atentie si nu am verificat pretul lor.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Pentru ca inca aranjau plantele, acestea nu aveau preturile afisate. De aceea daca ma intresa ceva, trebuia sa le plimb pana la un verificator de pret. :oops: Imi pare rau ca nu iti pot da mai multe detalii.

Ce pot spune e ca exceptand bulbii unui furnizor (ceva gen Blue...) care sunt mai ieftini, dar stafiditi, restul plantelor m-au incantat. Legat de frunizorul respectiv (Blue...), am vazut ca acelasi tip de bulbi de proasta calitate distribuia in mai multe retele mari de magazine.
 

anasstasia

Active Member
Nu-i nimic, doar nu m-am suparat! Chiar daca ar fi fost preturile afisate, eu nu m-as fi uitat decit la ce ma interesa si la celelalte in treacat. Oricum restul preturilor le-as fi uitat.
 

corinap

Member
Am fost si eu la Cora pt.ca vroiam abutilon rosu (dar nu erau) in rest erau seminte,bulbi diversi,trandafiri,si patio plant(magnolii si arbusti(fructe)).
 
Sus