"Copacul de piatra"

sicora fabian

Active Member
Se pare ca anul acesta nu doar ca s-a depus praful pe sectiunea "Bonsai", dar s-a cam ales praful de ea . . .
Pacat ca acest "colaps" a survenit dupa cel mai important eveniment de pe sectiune, anume prima editie a unui concurs-expozitie de acest gen pe forumul nostru!
Va mai fi anul acesta "Copacul de piatra"?
La plantele de exterior nu prea mai ai ce sa le faci, dar cele de interior au timp pana in decembrie sa mai dea noi lastari daca se intervine acum asupra lor, astfel incat la sfarsitul anului sa fie gata de sedinta foto!
Deci?
 

sicora fabian

Active Member
No, Dane, ca-s asa de multi c-or sa te darame, cat esti tu de maricel! :rofl:
Doar daca ne ajuta si ceilalti baieti din Grup! :)
 

Mar1vs

Member
Domnilor, tare mi-ar plăcea să văd p'aici o nouă ediţiune, dar se pare că, per total, 2013 n-a fost un an extrem de bun pentru copăcei.
Ca să vorbesc în nume propriu, eu, cel puţin, n-am nici pe departe ceva material demn de fotografiat. Abia îmi pregătesc pentru ediţiile 2014 sau 2015, dac-om mai avea.

N-am idee cum stau restul, dar, observând săraca activitate din anul acesta, presupun că nu prea bine. :|
Asta e, sunt zile bune şi mai puţin bune.
O pauză de-un an sau doi nu ne împiedică să continuăm tradiţia, atunci când vom avea posibilităţile.
:) Să fim optimişti! :)
 

sicora fabian

Active Member
Marius, ai spus si anul trecut ca n-ai cu ce, dar ai facut o figura frumoasa si inspirata!
Vei putea si anul acesta!
O facem in primul rand pentru noi si pentru forum, prezentam ce avem anul acesta, la anul poate va fi altfel . . . Important este sa nu renuntam!
 
Sus