Concurs "Va place bradul meu? "

R@MONA

Active Member
Si al meu, chiar daca nu este asa de frumos , dar este impodobit un sfert de fiica mea si prietenul ei (in februarie vor implini 7 ani) . :)
 

cris_tkp

Member
Craciun Fericit tuturor!
Fie ca aceasta minunata sarbatoare sa va aduca in casa si in suflete caldura, speranta si putere! (Imi cer scuze, nu am stiut unde sa postez)
 

elipopa

Active Member
avand in vedere ca ieri am luat vacanta, am facut o exceptie si aseara am impodobit si noi bradul! Damian nu mai avea rabdare inca o zi, mai ales ca multi dintre colegii lui il facuseara din timpul saptamanii!!

Asa arata bradutul nostru:

 

elipopa

Active Member
Multumesc, in realitate arata un pic mai bine, numai ca aparatul meu nu e performant si nu reusesc sa fac poze mai frumoase!!
 

maresmarian

Member
bradul nostru de craciun nu se incadreza nici macar la categoria brad, fiind in mic molid argintiu, la giveci. am cautat brad argintiu vreo 3 zile, dar nu am gasit :(.
o sa il plantam in curte anul viitor. anul asta am zis sa il impodobim cu produse de casa :).
steluta din varf este veche de 20+ ani.
pe el este turta dulce facuta in casa, ne-a luat toata ziua de azi sa o facem.
am facut si o casuta mica tot din turta dulce :)
poze asa pe viteza, ca mergem sa ne vizitam parintii, imi cer scuze ca nu le sortez :


https://picasaweb.google.com/1167899196 ... _-lmPjizgE
 

ruxitzika

Well-Known Member
Moderator
Iata si bradul nostru, finalizat aseara pe la 11-12. Toate decoratiunile sunt facute de mine, exceptie steaua din varf.
In inatime are circa 160 cm si este natural.

 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Ruxi, bradul tau e perfect!! Iar decoratiunile sunt foarte frumoase, deosebite! Bravo!
 

irinabv

Active Member
Moderator
maresmarian a spus:
steluta din varf este veche de 20+ ani.
pe el este turta dulce facuta in casa, ne-a luat toata ziua de azi sa o facem.
am facut si o casuta mica tot din turta dulce :)
Ce dragut!!! Ornamente din turta dulce :D Imi place tare mult ideea, desi la mine nu vred ca ar rezista prea mult... :)
Toti bradutii sunt frumosi... Eu nu cred ca pot exista brazi de Craciun urati, chiar daca sunt impodobiti "tematic" sau cu globurile pastrate de mama intr-o cutie in dulap de cand eram noi copii :D
 

alfa

Active Member
Frumosi toti brazii, dar in mod deosebit imi place bradul tau Ruxi!

Meriti nota 10+ pentru brad si decoratiuni. Felicitari!
 

tamara

Member
Dupa o pauza de cativa ani, in care nu s-a mai vrut brad de catre unele persoane, m-am trezit azi cu un brad, pe care a trebuit sa-l impodobesc cu ce aveam la indemana (bine ca sunt fata strangatoare si pastrez)...si cat mai simplu :x Nu e ce mi-as fi dorit, dar decat deloc, e bine si asa :oops:
 

kerkyra

Well-Known Member
Si eu, pe ultima suta de metri. Cum am o pasiune pentru mov, si am vazut cativa brazi decorati asa, l-am imbracat si pe al meu in mov-argintiu:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Dupa ce mi-am chinuit creierii 2 saptamani sa-l pozez ca sa se vada cum e in realitate ... a iesit asa:



Decoratiunile aurii aproape ca nu se vad deloc in poza.
 

Dea

Active Member
Este cel mai dificil sa alegi care e cel mai frumos brad, pentru ca toti sunt frumosi, cu atat mai mult cu cat fiecare poarta o parte din sufletul celor care l-au adus in casa, l-au decorat si carora le bucura privirile de sarbatori!
Si bradul nostru, inainte de a veni Mosu si dupa
si cateva detalii:

Sarbatori deosebite va doresc tuturor, cu multa lumina si inspiratie!
 
Sus