Concurs "Va place bradul meu? "

elipopa

Active Member
foarte frumosi bradutii!! felicitari tuturor!!
veretregn imi place in mod deosebit bradul tau, e decorat pe gustul meu, decoratiunile sunt superbe, deosebite!!
pacat ca pe la noi nu se gasesc decoratiuni asa frumoase (cel putin la noi in oras nu se gasesc)
noi o sa facem bradul in Ajun, asa procedam de cand era Damian mic, asa faceam si noi in copilarie si am respectat traditia!!!
pana atunci va urmaresc cu atentie :) :wink:
Spor la treaba tuturor!!
 

bebe Iris

Active Member
gradinar1 a spus:
Bebe, copii cred ca sunt mega-incantati de toate decoratiunile din bradut, nu?
:D Daaaa :D Asta era si ideea, sa-i bucur pe copii :D
Sunt aceleasi decoratiuni de 8 ani incoace, cu mici adaugiri anuale, tot globuri jucarii.
 

irinabv

Active Member
Moderator
:rofl: Pai e pus pe terasa, care e la nivelul etajului, asa ca ori e Mos Craciun si vine pe horn, si atunci in locul bradului imi lasa muuulte cadouri, ori e un hot si ii trebuie o scara zdravana. Dar in cazul asta sunt aparata de o haita de caini credinciosi, ca asta e avantajul daca stai la marginea satului :rofl:
 

mymo

Active Member
Daaaa,o sa fie greu sa votam si sunt sigura ca dupa ce o sa postati tot o sa dam cu stangu-n dreptul si n-o sa stim ce bradut sa alegem. :clap:
 

mikiduzza

Member
aveti niste braduti foarte foarte frumosi!!! :visator:
mi s-a facut dor sa-l vad si pe al meu impodobit, dar pana in ajun mai este putin.. :)
 

veretregn

Active Member
danya a spus:
veretregn a spus:
E foarte frumos! La noi nu exista aranjamente asa frumoase, asa ca nu o sa avem brazi asa frumos decorati :oops:
Nici aici nu pot să spun că se găsesc peste tot decorațiuni speciale. În magazine se găsesc lucrurile comune. Însă am adunat decorațiunile în timp. Și uneori printre chestiile comune mai apare și cât o decorațiune specială.

Am decis ca paleta să fie între argintie și aurie și accente albe și maro pentru pic de contrast. În primul an nu am avut mare lucru, însă cu timpul am acumulat. Unele decorațiuni le-am cumpărat imediat după sezon cu foarte puțini bani, altele de prin călătorii, altele de pe la târgurile de crăciun iar pentru altele a trebuit să mă scotocesc prin buzunare.

Am decis să nu folosesc beteală și în loc am reciclat niște panglici de la cadourile primite. Tot în loc de beteală am pus niște centuri pe care doamnele le legau în jurul brâului...

Și nu în ultimul rând, un brad artificial este mult mai ușor de împodobit și structurat decât unul natural. Dacă o reangă nu stă cum trebuie o îndoi cum vrei și poți obține efectul dorit. Bineînțeles că dezavatajul principal este că pomul nu va arăta niciodată natural...
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Cum sa nu-l pui, Ramona? :eek: dupa mine orice brad e frumos, important e ce simbolizeaza el, pana la urma, bucuria din suflet, amintirea copilariei :D
 

danya

Active Member
veretregn a spus:
danya a spus:
veretregn a spus:
E foarte frumos! La noi nu exista aranjamente asa frumoase, asa ca nu o sa avem brazi asa frumos decorati :oops:
Nici aici nu pot să spun că se găsesc peste tot decorațiuni speciale. În magazine se găsesc lucrurile comune. Însă am adunat decorațiunile în timp. Și uneori printre chestiile comune mai apare și cât o decorațiune specială.

Am decis ca paleta să fie între argintie și aurie și accente albe și maro pentru pic de contrast. În primul an nu am avut mare lucru, însă cu timpul am acumulat. Unele decorațiuni le-am cumpărat imediat după sezon cu foarte puțini bani, altele de prin călătorii, altele de pe la târgurile de crăciun iar pentru altele a trebuit să mă scotocesc prin buzunare.

Am decis să nu folosesc beteală și în loc am reciclat niște panglici de la cadourile primite. Tot în loc de beteală am pus niște centuri pe care doamnele le legau în jurul brâului...

Și nu în ultimul rând, un brad artificial este mult mai ușor de împodobit și structurat decât unul natural. Dacă o reangă nu stă cum trebuie o îndoi cum vrei și poți obține efectul dorit. Bineînțeles că dezavatajul principal este că pomul nu va arăta niciodată natural...
Pai lucrurile carora le spui comune acolo, pt noi sunt deosebite.
Bradul tau pare natural. Felicitari! :wink:
 

lelia

Well-Known Member
Sunt minunati bradutii vostri ! :visator:

Stralucirea lor sa va incalzeasca sufletele ,sa va aduca in case magia sarbatorilor ,s-aveti parte de de liniste ,bucurii si de minununi !
Craciun fericit ,tuturor !
 
Sus