Concurs Craciun 2014

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Dragi prieteni, si in acest an vom sarbatori pe forum Craciunul printr-un frumos concurs.

Preiau aici (cu mici modificari) regulamentul concursului de Craciun organizat de Horea, in 2012

Acest regulament poate suferi modificări până cel târziu 20 decembrie ora 24:00 (21 decembrie, ora 0:00). In acest timp, potențialii participanți pot interveni cu propuneri, corecții și soluții la eventualele probleme etc.

Tema concursului: Decorațiuni de Crăciun

Concursul constă în alegerea celui mai frumos aranjament de Crăciun realizat de membrii forumului eGradini. Prin aranjament de Crăciun se va înțelege orice formă de decorare care implică alăturarea a mai multor obiecte și plante în scopuri estetice cu tematica Crăciunului. Se vor considera decorațiuni de Crăciun: bradul de Crăciun, reprezentări ale bradului de Crăciun, coronite, decorarea ferestrelor sau a mesei de Crăciun, machete și altare, amenajarea unei camere, a unei secțiuni ale unei camere, ansamblu armonios de decorațiuni, sau a unei grădini exterioare, exclusiv în acest sens etc. cu condiția să fie realizate sau asamblate de participanți cu ocazia Craciunului 2014.

Pentru inscrierea in concurs, membrii forumului vor posta in acest topic, o scurtă prezentare a aranjamentului propus, împreună cu trei fotografii cu dimensiunea minimă de 640x480 pixeli ale bradului / ansamblului / decorațiunii realizate și propuse pentru concurs:
– o fotografie de ansamblu, în care să fie evidentiată amplasarea decorațiunii sau a ansamblului în încăpere sau în grădină;
– o fotografie "de aproape" care să cuprindă 50% - 100% din decorațiune
– o fotografie a unui detaliu al decorațiunii sau aranjamentului.

Fotografiile trebuie să fie "coerente", adică să reprezinte toate același ansamblu sau decorațiune.
Incarcarea fotografiilor se va putea face direct in acest topic, insa sunt de asemenea acceptate si fotografiile postate pe site-ul postimage.org (cu optiunea Family safe), asa cum v-ati obisnuit deja pe forum.

Condiții de participare:
- concursul este deschis tuturor membrilor inscrisi pe forum (inclusiv moderatori), care pot furniza o adresa postala in Romania, unde in caz de castig, sa le poata fi expediat premiul.
- pentru validarea concursului, este necesar un numar mimin de 10 participanți la concurs
- un participant poate să se înscrie o singură dată in concurs.
- participanții trebuie să accepte ca fotografiile lor ar putea fi prezentate pe site-ul egrădini.ro si pe paginile oficiale de Facebook si Pinterest.
- in calitate de organizatori, administratorii forumului nu au dreptul de participare la concurs

Durata concursului: de astazi, 15 decembrie 2014, data acestui mesaj până pe 30 decembrie 2014, ora 24:00.

Alegerea castigatorului va avea loc in urma votului membrilor forumului, in perioada 31 decembrie 2014 - 6 ianuarie 2015. Concursul nu poate avea decat un singur castigator. In caz de egalitate de voturi, se va organiza un juriu pentru departajare.

Premiul concursului este carte, o mica enciclopedie a decoratiunilor: The Complete Book of Country. Cooking, Crafts & Decorating. Cartea are nu mai putin de 500 de pagini color si prezinta decoratiuni, aranjamente florale in stil country, retete naturiste si culinare. Toate acestea fotografiate si explicate pas cu pas. Cu siguranta o veti adora!

Premiul va fi expediat prin colet postal, dupa stabilirea castigatorului.

DSC_2898.jpg DSC_2901.jpg DSC_2902.jpg DSC_2903.jpg DSC_2904.jpg

Prin inscrierea in concurs, participanții vor accepta prezentul regulament.
 
Ultima editare:

laural

Well-Known Member
Oioioi ! Faina carte !!!! :dans::dans::dans:.Multumim organizatorilor !
Ma mobilizez si eu peste cateva zile ;-)
 
Ultima editare:

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Foarte frumos bradutul si aranjamentul, Ramona! Multumim pentru inscrierea in concurs.
Mult succes! :hug:
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Frumos ai aranjat semineul dar am o intrebare, nu-i cam mic, Mos Craciun incape pe cos? :rofl:;-)
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
@carmenlorena te rog sa postezi pozele putin mai mari, sunt mult prea mici cele de pe Postimage. :)
Poti incarca pozedirect in mesaj, langa butonul Post Reply exista un buton Upload a File.
 

elianna

Well-Known Member
Hai sa va arat si cum am decorat eu

In fiecare an sunt asa prinsa cu treburile ca fac poze dupa sarbatori. Acum am reusit sa pozez inainte dar cu aparatul meu n-au iesit bine asa ca am apelat la un "binevoitor" care n-a avut rabdare sa le incadreze cum trebuie.
Daca a fost asa draguta Caramell de mi-a mutat postarea, mai pun cateva detalii
 
Ultima editare:

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Foarte frumos si bradul si decorurile, Elianna! Felicitari! :clap:
Se vede frumos in poze, si cred ca in realitate arata si mai si!
 

elianna

Well-Known Member
Multumesc Carmen!
Adun de-o viata tot felul de decoratiuni pe care le asez prin toata casa dar si prin curte si balcon. Distractia mare este cand trebuie sa le strang si sa le pun pe categorii pentru ca altfel nu m-as mai descurca:)
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Trebuie sa fie de vis la tine! Sunt convinsa ca si de afara se vede foarte frumos cu atatea decoratiuni! :)
 

gabriela61

Member
Pentru ca este Ajunul Craciunului vreau sa va urez tuturor un Craciun fericit alaturi de cei dragi!
Anul acesta pentru ca am colectionat cam multe decoratiuni frumoase ne-am decis sa mai luam un brad asa ca avem trei brazi impodobiti, in diferite teme de culori si asezati in diferite locuri ale casei. Ramane la alegerea voastra daca sunt mai multe fotografii decat trebuiau.
IMG_6280.jpg IMG_6285.jpg IMG_6297.jpg IMG_6250.jpg IMG_6265.jpg IMG_6338.jpg IMG_6343.jpg IMG_6205.jpg IMG_6210.jpg IMG_6227.jpg
Va multumesc pentru organizarea concursului!
 
Sus