Comoara din padure

A

Anonymous

Guest
ruxitzika a spus:
:oops: multumesc! abia astept sa vina vremea buna sa innoiesc galeria de 'comori'.
Ruxi draga,
De prin Florenta n-ai nimic sau nu gasesti incadrarea,cred ca ar merge in cafenea la calaoirii.Te-ai intalnit cu cineva din MEDICI?
 

ruxitzika

Well-Known Member
Moderator
defne, tocmai am centralizat fotografiile zilele astea, curand incep expunerile, dar nu dezvalui nimic...surpriza. :wink:
nu m-am intalnit cu nici un Medici, doar cu comorile lasate in urma lor. dar mi-ai dat o idee, ar trebui sa zic doua trei vorbe si la Calatorii.
 
Imaginile surprinse de tine vorbesc de la sine si te lasa fara cuvinte...
Sunt superbe!
M-au impresionat!
Abia astept sa se faca vreme buna sa reincepem iesirile in natura.
 

ruxitzika

Well-Known Member
Moderator
Primavara a adus pe langa soare si cer senin o multime de picaturi colorate pe covorul de frunze al padurii.



 

lelia

Well-Known Member
Natura cu tot ce ne ofera ,este o comoara ,cea mai pretioasa dintre comori.Multumesc Ruxi ,pt ca ai grija ,cu ajutorul instsntanelor minunate ,pe care ni le prezinti ,sa imi amintesti mereu ,cat de frumoasa e natura si cat de mult o iubesc .Sunt fericita ca nu sunt singura :D
 

ruxitzika

Well-Known Member
Moderator
La 17 km de Baia Mare, langa comuna Remetea Chioarului o padure de stejari tineri acopera pantele dealurilor pietroase. Drumul ce serpuieste prin padure traverseaza sate mici, mai putin cunoscute, acesta fiind umblat in special de localnici, iubitorii naturii si culegatorii de ciuperci. Nu departe se afla si Cetatea Chioarului ale carei ramasite dainuie si astazi in ruina.
Palcuri de pini isi fac loc printre stejari. Vara padurea abunda de fructe salbatice si ciuperci, linistea locului fiind uneori de tulburata de motorul unei masini si strigatele culegatorilor de ciuperci.







si sa sfarsit personajul misterios al zilei de azi: un fazan :D

 

ruxitzika

Well-Known Member
Moderator
da, destul de des. zona e aproape de oras, usor accesibila si foarte frumoasa. acum ca am intalnit si fazanul cred ca voi merge si mai des...la panda cu aparatul foto :)
ma bucur ca va plac pozele :D
 

isabella

Active Member
Frumoase poze , ruxi, multumim pentru ''vizionare'' :D
Am fost si eu astazi intr-o minunata livada de gutui...o adevarata splendoare :visator:
 

lelia

Well-Known Member
Ruxi ,sunt superbe fotografiile tale :D
Cat imi doresc,un aparat performant ,pentru ca si eu sunt fascinata de frumusetea naturii.
Am fost la cules de muguri si am facut poze ,sunt urate ,dar realitatea e de vis .

 

ruxitzika

Well-Known Member
Moderator
lelia, mie imi plac pozele tale, seamana cu niste tablouri impresioniste. le-ai prelucrat cumva sau asa au iesit? :D
sa ne spui si unde sunt facute.
 

lelia

Well-Known Member
Ruxi ,sunt facute cu telefonul mobil :oops: si prevelistea e cu adevarat impresionanta ,fara nici-o prelucrare.
Locul se afla la 3 km de casa mea si mergem in fiecare primavara, la cules de muguri pt sirop :D
 

isabella

Active Member
Anul acesta am descoperit si eu o minunata padure in zona orasului Timisoara , in satul Bazosul Nou . Este atat de placut si relaxant sa auzi doar fosnetul frunzelor si ciripitul pasarilor...e de vis . :D
,,,,
 
Sus