Colectiile membrilor

bradut

Well-Known Member
Cativa trandafiri din gradina mea:

Pepita aduce foarte mult cu The Fairy, are o culoare puternica, infloreste fara oprire:



Sonnenroschen, de cand si-a deschis primii boboci, nu conteneste sa ramana inflorit. Are tendinta de a se dezvolta foarte mult pe orizontala, fiind un perfect acoperitor. Frunzele sunt micute, de un verde inchis, lucios.



Aprikola ma incanta cu puternicul contrast dintre culoare bobocilor si cea a florilor, pus in evidenta de vremea racoroasa din aceasta vara:



Apache este de un rosu inchis si catifelat, care nu iese in poza. Cred ca are mai bine de o luna de cand este inflorit.



Fellowship are intotdeauna florile foarte frumos distribuite si o culoare extrem de placuta:



Nostalgie chiar e fermecator:

 

bradut

Well-Known Member
Am, am, astazi "am inghetat" la 20 de grade, fara pic de soare si cu vant. :rofl: Mi-a fost dor de-asa o vara splendida, de altfel, specifica zonei mele. Anul trecut a luat-o razna, dar acum a revenit la ceea ce stiam. :D
 

belisima

Well-Known Member
mini eden rose,rosarium uetersen,amadeus,abraham darbi,jasmina,eden rose,pomponella,perenial blue,hella,twist,palais royal,necunoscut,necunoscut,necunoscuti,ilse krohn superior,aspirin,patrick poivre darvor...doar cativa din gradina....

 

belisima

Well-Known Member
:? stersesem cateva coduri care vad ca au aparut totusi....mai apare willia sh 2000 si cateva foto in plus cu inconfundabilul eden....
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Belisima nu a intervenit nimeni pe mesajul tau.
Daca vrei sa stegi ceva poti sa revi pe mesaj, dai edit si stergi ce vrei.
 
Sus