Colectie Tzep

tzep

Well-Known Member
Moderator
:rofl: Corina, dar si eu am in majoritate maidanezi, din cei de vita nobila am numai unul si mai am cativa mici burghezi! :D De maidanezi ma bucur ca au crescut odata cu mine ...... sunt batrani rau de tot :cry:
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Includ in colectie inca un hibiscus ......dar din pacate necunoscut. :(
Il am de 2 ani, dar nu si-a deschis bobocii decat acum. Tentative au existat, dar esuate, in sensul ca bobocii se dezvoltau, dar cand mai era un pic pana la deschidere cadeau. Acum s-a deschis si mi-a demonstrat ca asteptarea a meritat. Este galben spre portocaliu, simplu, diametrul florii fiind de 12-13 cm. Mai exista un boboc in asteptare........

Daca cineva poate sa-l boteze, ii multumesc anticipat! :D
 

fdana

Member
tzep a spus:
Includ in colectie inca un hibiscus ......dar din pacate necunoscut. :(
Il am de 2 ani, dar nu si-a deschis bobocii decat acum. Tentative au existat, dar esuate, in sensul ca bobocii se dezvoltau, dar cand mai era un pic pana la deschidere cadeau. Acum s-a deschis si mi-a demonstrat ca asteptarea a meritat. Este galben spre portocaliu, simplu, diametrul florii fiind de 12-13 cm. Mai exista un boboc in asteptare........

Daca cineva poate sa-l boteze, ii multumesc anticipat! :D
Daca la vara vei observa ca este un galben simplu(fara tenta spre portocaliu) s-ar putea sa fie hibi Elok sau...... nu imi vine in minte care mai era celalat nume(imi amintesc si iti spun) :?
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
S-a marit familia!
Ultimii sositi sunt:

1. Sunny Toledo



2. Necunoscut galben

Ziua I 8:31 a.m. 2:21 p.m. , ora 2:23 p.m. , ziua a II-a, ora 7:53 pm

3. Necunoscut dungat alb cu roz, floarea era cam trecuta cand l-am achizitionat, astept sa se deschida alti boboci.

 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Multumesc!
Toledo l-am luat de la floraria ambulanta din colt! Are si eticheta cu numele! :eek: :wink: :D
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Multumesc!
Initial nu am fost incantata prea tare de el, era numai boboci si nu-mi dadeam seama cum o sa arate floarea, dar m-a cucerit apoi. :D
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Multumesc fetele! :hug: :*
Avem nume ....."avem valoare" :wink: :rofl: !
Vio, multumesc echipei, pentru ca intre munci dati cu ochii si pe la noi :hug: !
Sporuri ! :D
 
Sus